- i tabellen
- 13
- Poäng
- 38
- Matcher
- 34
- V–O–F
- 9–11–14
- Mål
- 40–54
- Form
- OVVFFF
Hur går det?
Säsongen i siffror
- Målskillnad
- -14
- Poäng/match
- 1.12
- Vinstprocent
- 26 %
- Poäng/match
- 1.41
- V–O–F
- 6–6–5
- Mål
- 25–22
- Poäng/match
- 0.82
- V–O–F
- 3–5–9
- Mål
- 15–32
- Högsta
- 9
- Lägsta
- 17
Sviter
Ytterligheter
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
6matcher
- 5
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 3 poäng av 18
Lika i paus
17matcher
- 3
- Vann
- 9
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
11matcher
- 1
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 5 poäng
Hur spelar laget?
Formationer
- 3-4-317 matcher 50 %
- 3-4-2-110 matcher 29 %
- 3-4-1-23 matcher 9 %
- 3-5-1-11 match 3 %
- 4-2-3-11 match 3 %
- 4-3-31 match 3 %
- 5-4-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Målrika eller målsnåla matcher
2.76mål per match, båda lagens · 34 matcher
- 2.76
- Hemma
- 2.76
- Borta
- Över 1.5 mål27 av 3479 %
- Över 2.5 mål19 av 3456 %
- Över 3.5 mål11 av 3432 %
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 5 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
17 mål i första halvlek, 23 i andra (57 % efter paus). Insläppta: 25 och 29 (54 % efter paus).
Bygger på 40 gjorda och 54 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.41
- Skillnad
- -0.29 (-20.7 %)
- I ligan
- 13 av 19
- Ligasnitt
- 1.58
- Skillnad
- -0.41 (-25.7 %)
- I ligan
- 16 av 19
- Ligasnitt
- 1.56
- Skillnad
- +0.03 (+2.1 %)
- I ligan
- 10 av 19
Stabilitet
- Ligasnitt
- 22.7 %
- Skillnad
- -5.1 % (-22.4 %)
- I ligan
- 11 av 19
- Ligasnitt
- 22.7 %
- Skillnad
- +6.7 % (+29.7 %)
- I ligan
- 13 av 19
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.64
- Skillnad
- -0.22 (-13.7 %)
- I ligan
- 11 av 19
- Ligasnitt
- 1.18
- Skillnad
- -0.36 (-30.4 %)
- I ligan
- 14 av 19
- Ligasnitt
- 0.45
- Skillnad
- +0.13 (+29.7 %)
- Störst i ligan
- 5 av 19
Truppen
40 spelare i truppen, varav 32 kom in på planen. Grupperad på position, mest spelade först. Tankstreck betyder att källan inte har måttet — aldrig att det är noll.
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2970 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7.18 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.90 |
Försvarare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28 | 2441 | 6 | 0 | 6 | 0 | 7.26 | |
| 24 | 1965 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.79 | |
| 20 | 1607 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.66 | |
| 26 | 1404 | 0 | 4 | 3 | 0 | 6.57 | |
| 21 | 1266 | 0 | 0 | 5 | 1 | 6.54 | |
| 4 | 141 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.20 | |
Guilherme Ramos28 år | 9 | 92 | 0 | 0 | 0 | — | 6.56 |
| 2 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.20 | |
| 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Mittfältare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 32 | 2880 | 0 | 2 | 11 | 0 | 6.94 | |
| 29 | 2437 | 0 | 4 | 7 | 1 | 6.96 | |
Fábio Vieira25 år | 30 | 2305 | 7 | 5 | 4 | — | 7.16 |
| 26 | 2009 | 1 | 3 | 10 | 0 | 6.76 | |
| 26 | 1712 | 5 | 0 | 3 | 0 | 6.96 | |
| 24 | 957 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6.67 | |
| 15 | 918 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.63 | |
| 7 | 495 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6.89 | |
| 4 | 151 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 6 | 63 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.10 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2360 | 5 | 0 | 2 | 0 | 6.64 | |
| 28 | 1292 | 5 | 0 | 2 | 0 | 6.57 | |
| 20 | 1136 | 3 | 0 | 0 | 0 | 7.04 | |
| 19 | 640 | 3 | 2 | 0 | 0 | 6.69 | |
| 12 | 550 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 | |
| 9 | 477 | 1 | 1 | 3 | 1 | 6.63 | |
| 16 | 455 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.57 | |
| 15 | 342 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.66 | |
| 11 | 332 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6.51 | |
| 10 | 288 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 2 | 122 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 |
8 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.