Deportes Limache
11i tabellen
- Poäng
- 31
- Matcher
- 30
- V–O–F
- 8–7–15
- Mål
- 36–43
- Målskillnad
- -7
- Poäng/match
- 1.03
- Vinstprocent
- 27 %
FormOOFFFF
HemmaPoäng/match 1.53 V–O–F 7–2–6 Mål 19–12
BortaPoäng/match 0.53 V–O–F 1–5–9 Mål 17–31
Placering under säsongenHögsta 8 Lägsta 15 Räknad ur matchresultaten.
Tränare
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
31 poäng på 30 matcher1.03 poäng per match
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Slutade som 11:a av 16Högsta placering 8, lägsta 15
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
13matcher
- 4
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Tappade 24 poäng av 39
Lika i paus
11matcher
- 4
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
6matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 4
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.63mål per match, båda lagens · 30 matcher
- 2.07
- Hemma
- 3.20
- Borta
- Över 1.5 mål21 av 3070 %
- Över 2.5 mål15 av 3050 %
- Över 3.5 mål10 av 3033 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
16 mål i första halvlek, 20 i andra (56 % efter paus). Insläppta: 11 och 32 (74 % efter paus).
Bygger på 36 gjorda och 43 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
Poäng per match
1.03
- Ligasnitt
- 1.40
- Skillnad
- -0.36 (-26.0 %)
- I ligan
- 11 av 16
Gjorda mål per match
1.20
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- -0.12 (-9.3 %)
- I ligan
- 10 av 16
Insläppta mål per match
1.43
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- +0.11 (+8.3 %)
- I ligan
- 11 av 16
Stabilitet
Hållna nollor
30.0 %
- Ligasnitt
- 26.0 %
- Skillnad
- +4.0 % (+15.2 %)
- I ligan
- 4 av 16
Matcher utan mål
20.0 %
- Ligasnitt
- 26.0 %
- Skillnad
- -6.0 % (-23.2 %)
- I ligan
- 4 av 16
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
minst 71minst 2.37 per match
Utvisningar
minst 9minst 0.30 per match
minst 6 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
Poäng per hemmamatch
1.53
- Ligasnitt
- 1.73
- Skillnad
- -0.20 (-11.5 %)
- I ligan
- 10 av 16
Poäng per bortamatch
0.53
- Ligasnitt
- 1.06
- Skillnad
- -0.53 (-49.6 %)
- I ligan
- 13 av 16
Hemmafördel
1.00
- Ligasnitt
- 0.67
- Skillnad
- +0.33 (+48.1 %)
- Störst i ligan
- 3 av 16
Sviter
Längsta vinstsvit
3 matcher
Slutade i omgång 30
Längsta obesegrade svit
3 matcher
Slutade i omgång 30
Längsta förlustsvit
4 matcher
Slutade i omgång 6
Ytterligheter
Största segrarna
Värsta förlusterna
Formationer
- 4-1-4-124 matcher 80 %
- 4-3-33 matcher 10 %
- 5-4-12 matcher 7 %
- 4-4-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2008 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.03 | |
| 8 | 720 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.20 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26 | 2370 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.99 | |
| 24 | 2323 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.85 | |
| 20 | 1543 | 0 | 0 | 5 | 2 | 6.65 | |
| 19 | 1380 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.77 | |
| 16 | 1281 | 1 | 2 | 3 | 1 | 6.81 | |
| 17 | 1276 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.95 | |
| 17 | 858 | 2 | 2 | 1 | 0 | 7.14 | |
| 10 | 557 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 0 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.50 | |
| 0 | 22 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.25 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24 | 2157 | 3 | 10 | 9 | 0 | 7.12 | |
| 23 | 2053 | 12 | 1 | 7 | 2 | 7.03 | |
| 0 | 1790 | 0 | 1 | 3 | 1 | 6.80 | |
C. Pinares33 år | 21 | 1753 | 1 | 3 | 9 | — | 7.13 |
| 20 | 1558 | 1 | 3 | 4 | 1 | 6.87 | |
| 0 | 985 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.65 | |
| 12 | 496 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.72 | |
| 12 | 427 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.52 | |
| 8 | 383 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.84 | |
| 6 | 263 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.58 | |
| 7 | 162 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.43 | |
| 3 | 120 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.33 | |
| 4 | 101 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.53 | |
| 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
Anfallare7
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12 | 1061 | 3 | 3 | 2 | 0 | 7.14 | |
| 8 | 767 | 6 | 0 | 1 | 0 | 7.29 | |
| 11 | 471 | 0 | 1 | 4 | 0 | 6.63 | |
| 5 | 398 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 7 | 281 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.71 | |
| 6 | 160 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.84 | |
| 0 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.66 |
8 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.