New York Red Bulls
Major League Soccer 2021 · Sports Illustrated Stadium · Grundad 1995
- Poäng
- 48
- Matcher
- 34
- V–O–F
- 13–9–12
- Mål
- 39–33
- Målskillnad
- +6
- Poäng/match
- 1.41
- Vinstprocent
- 38 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
12matcher
- 9
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Tappade 9 poäng av 36
Lika i paus
13matcher
- 4
- Vann
- 8
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Låg under i paus
9matcher
- 0
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 1 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.12mål per match, båda lagens · 34 matcher
- 1.76
- Hemma
- 2.47
- Borta
- Över 1.5 mål21 av 3462 %
- Över 2.5 mål12 av 3435 %
- Över 3.5 mål5 av 3415 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
18 mål i första halvlek, 18 i andra (46 % efter paus). Insläppta: 16 och 15 (44 % efter paus).
Bygger på 39 gjorda och 34 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- +0.01 (+1.0 %)
- I ligan
- 17 av 27
- Ligasnitt
- 1.39
- Skillnad
- -0.27 (-19.6 %)
- I ligan
- 22 av 27
- Ligasnitt
- 1.40
- Skillnad
- -0.42 (-30.4 %)
- I ligan
- 2 av 27
Stabilitet
- Ligasnitt
- 23.7 %
- Skillnad
- +13.5 % (+56.9 %)
- I ligan
- 1 av 27
- Ligasnitt
- 24.0 %
- Skillnad
- -1.2 % (-4.9 %)
- I ligan
- 13 av 27
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
0 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.70
- Skillnad
- +0.06 (+3.8 %)
- I ligan
- 16 av 27
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.02 (-1.9 %)
- I ligan
- 15 av 27
- Ligasnitt
- 0.68
- Skillnad
- +0.08 (+12.5 %)
- Störst i ligan
- 16 av 27
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-3-1-29 matcher 26 %
- 3-4-38 matcher 24 %
- 4-2-3-18 matcher 24 %
- 3-4-1-23 matcher 9 %
- 4-2-2-22 matcher 6 %
- 4-4-22 matcher 6 %
- 3-4-2-11 match 3 %
- 5-3-21 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter1
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Carlos Coronel24 år | 35 | 3180 | 0 | — | 1 | 0 | 6.95 |
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
K. Duncan23 år | 33 | 2715 | 1 | 3 | 10 | 0 | 7.14 |
S. Nealis24 år | 29 | 2552 | 1 | — | 4 | 0 | 6.94 |
T. Edwards22 år | 28 | 2080 | 0 | 2 | 7 | 0 | 6.99 |
J. Tolkin18 år | 29 | 2019 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.95 |
A. Gutman24 år | 23 | 1955 | 2 | 1 | 3 | 0 | 7.09 |
A. Reyes21 år | 20 | 1508 | 2 | — | 7 | 1 | 6.75 |
Amro Tarek28 år | 13 | 865 | 0 | — | 4 | 0 | 6.75 |
A. Long28 år | 5 | 450 | 0 | — | 1 | 0 | 6.98 |
M. Egbo23 år | 2 | 29 | 0 | — | 0 | 0 | 6.25 |
L. Monzón19 år | 1 | 22 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
J. Pendant24 år | 2 | 11 | 0 | — | 0 | 0 | 6.25 |
Mittfältare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Davis28 år | 35 | 3180 | 0 | — | 7 | 0 | 7.06 |
C. Cásseres21 år | 28 | 2185 | 6 | 3 | 3 | 0 | 6.82 |
D. Yearwood21 år | 30 | 1811 | 1 | 1 | 9 | 1 | 6.81 |
W. Carmona18 år | 25 | 1230 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.70 |
F. Amaya20 år | 22 | 839 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.76 |
C. Clark17 år | 8 | 649 | 4 | 3 | 1 | 0 | 6.82 |
D. Royer30 år | 16 | 489 | 0 | — | 0 | 0 | 6.76 |
Y. Diarra23 år | 8 | 123 | 0 | — | 2 | 0 | 6.51 |
F. Valot28 år | 3 | 94 | 0 | — | 0 | 0 | 6.55 |
Anfallare7
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fábio Gomes23 år | 30 | 2192 | 7 | 6 | 3 | — | 6.94 |
P. Klimala22 år | 30 | 2155 | 8 | 6 | 6 | 0 | 6.81 |
O. Fernandez22 år | 23 | 841 | 3 | — | 0 | 0 | 6.78 |
T. Barlow25 år | 23 | 481 | 1 | — | 2 | 0 | 6.55 |
B. White25 år | 5 | 195 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.60 |
C. Harper19 år | 7 | 94 | 0 | — | 1 | 0 | 6.46 |
O. Sowe20 år | 1 | 20 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
6 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.