São Bento
Serie B 2019 · Estádio Municipal Walter Ribeiro · Grundad 1914
- Poäng
- 39
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 10–9–19
- Mål
- 46–54
- Målskillnad
- -8
- Poäng/match
- 1.03
- Vinstprocent
- 26 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 6
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 5 poäng av 24
Lika i paus
16matcher
- 2
- Vann
- 8
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
14matcher
- 2
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 12
- Förlust
Räddade 6 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.63mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.47
- Hemma
- 2.79
- Borta
- Över 1.5 mål30 av 3879 %
- Över 2.5 mål21 av 3855 %
- Över 3.5 mål9 av 3824 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
18 mål i första halvlek, 25 i andra (56 % efter paus). Insläppta: 25 och 28 (51 % efter paus).
Bygger på 45 gjorda och 55 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 46 gjorda och 54 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.31 (-23.0 %)
- I ligan
- 17 av 20
- Ligasnitt
- 1.04
- Skillnad
- +0.17 (+16.3 %)
- I ligan
- 4 av 20
- Ligasnitt
- 1.04
- Skillnad
- +0.38 (+36.5 %)
- I ligan
- 20 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 35.0 %
- Skillnad
- -21.8 % (-62.4 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 35.0 %
- Skillnad
- -8.7 % (-24.8 %)
- I ligan
- 3 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
3 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.55
- Skillnad
- -0.18 (-11.7 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 1.12
- Skillnad
- -0.43 (-38.7 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 0.43
- Skillnad
- +0.25 (+57.6 %)
- Störst i ligan
- 5 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-113 matcher 42 %
- 4-3-310 matcher 32 %
- 4-1-4-16 matcher 19 %
- 4-4-22 matcher 6 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter6
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Henal34 år | 14 | 1260 | 0 | — | 2 | 0 | 6.79 |
Renan Rocha32 år | 10 | 900 | 0 | — | 0 | 0 | 6.62 |
Gabriel Félix24 år | 8 | 720 | 0 | — | 1 | 0 | 6.58 |
Paulo Vitor28 år | 5 | 450 | 0 | — | 1 | 0 | 7.22 |
Mateus Pasinato26 år | 1 | 90 | — | — | 0 | — | 7.00 |
Bruno Henrique19 år | 2 | 80 | 0 | — | 0 | 0 | — |
Försvarare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Marcos Martins29 år | 23 | 2031 | 2 | 5 | 5 | 0 | 6.94 |
Mansur26 år | 23 | 1814 | 1 | 1 | 4 | — | 6.79 |
Guilherme Romão21 år | 18 | 1454 | 2 | 1 | 3 | — | 6.80 |
Joilson27 år | 16 | 1324 | 0 | — | 1 | 1 | 6.76 |
Wesley27 år | 15 | 1296 | 1 | — | 5 | 1 | 6.66 |
Alisson Cassiano24 år | 12 | 1069 | 0 | — | 2 | 0 | — |
| 11 | 990 | 1 | — | 4 | 1 | 6.89 | |
Guilherme Mattis28 år | 11 | 990 | 0 | — | 5 | 0 | 6.97 |
Elton29 år | 10 | 752 | 1 | — | 2 | 0 | 6.83 |
Régis29 år | 8 | 692 | 1 | 1 | 1 | 1 | 7.08 |
Eduardo Santos21 år | 4 | 325 | 0 | — | 0 | 0 | — |
Bruno Moura26 år | 3 | 217 | 0 | — | 0 | 0 | 6.73 |
Edson Ramos da Silva32 år | 1 | 90 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
Luizão28 år | 1 | 90 | 0 | — | 1 | 0 | 5.70 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fábio Bahia35 år | 30 | 2464 | 3 | — | 4 | 0 | 6.89 |
Rodolfo25 år | 23 | 1878 | 2 | 7 | 6 | 0 | 7.26 |
Paulinho Bóia20 år | 22 | 1571 | 2 | 1 | 10 | — | 6.78 |
Vinicius Kiss30 år | 20 | 1548 | 2 | — | 7 | 0 | 6.73 |
Paulinho29 år | 19 | 1319 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.83 |
| 17 | 1088 | 3 | — | 0 | 0 | 6.84 | |
Pablo29 år | 15 | 920 | 0 | — | 4 | 0 | 6.50 |
Fernandes24 år | 15 | 611 | 0 | — | 2 | 0 | 6.62 |
Juliano Pacheco29 år | 6 | 399 | 0 | — | 1 | 0 | — |
Fabrício Oya19 år | 9 | 391 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.76 |
Dudu Vieira25 år | 10 | 353 | 0 | — | 3 | 0 | 6.69 |
| 10 | 264 | 2 | — | 2 | 0 | 6.57 | |
Feijão25 år | 2 | 145 | 0 | — | 0 | 0 | 6.35 |
Paulo25 år | 2 | 109 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.20 |
Anfallare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zé Roberto25 år | 33 | 2657 | 14 | 5 | 12 | 0 | 7.21 |
Minho27 år | 26 | 1586 | 2 | 1 | 7 | 1 | 6.66 |
Caio Rangel da Silva23 år | 24 | 1171 | 2 | — | 2 | 0 | 6.42 |
Cafu23 år | 16 | 815 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.73 |
| 6 | 291 | 1 | — | 0 | 0 | 6.83 | |
| 9 | 263 | 0 | — | 0 | 0 | 6.49 | |
Rafael Silva23 år | 6 | 243 | 0 | — | 1 | 0 | 6.57 |
Paulo22 år | 2 | 88 | 0 | — | 1 | 0 | — |
Matheus Guarujá19 år | 3 | 70 | 0 | — | 0 | 0 | 6.63 |
| 2 | 61 | 0 | — | 0 | 1 | 6.40 | |
Hugo Almeida33 år | 1 | 44 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
| 1 | 10 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 56 rader är märkta.
10 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.