Llaneros
Primera A 2025 · Estadio Bello Horizonte - Rey Pelé · Grundad 2012
- Poäng
- 25
- Matcher
- 20
- V–O–F
- 7–4–9
- Mål
- 17–25
- Målskillnad
- -8
- Poäng/match
- 1.25
- Vinstprocent
- 35 %
- G. González
- D. Suárez
- W. Sandoval
- J. de la Pavatill 1 mar
- J. Garcíafrån 1 mar
- Jose Garciafrån 1 maj
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per match, placerad på speldagen. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den dagen, så sista punkten är säsongens snitt.
Anfall och försvar
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
17 mål i första halvlek, 19 i andra (53 % efter paus). Insläppta: 30 och 24 (44 % efter paus).
Bygger på 36 gjorda och 54 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 37 gjorda och 53 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- -0.20 (-14.8 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 1.12
- Skillnad
- -0.20 (-17.4 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 1.16
- Skillnad
- +0.16 (+13.8 %)
- I ligan
- 16 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 32.5 %
- Skillnad
- -7.5 % (-23.0 %)
- I ligan
- 16 av 20
- Ligasnitt
- 34.1 %
- Skillnad
- +13.4 % (+39.2 %)
- I ligan
- 16 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 8 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
1av 1100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.63
- Skillnad
- -0.28 (-17.4 %)
- I ligan
- 15 av 20
- Ligasnitt
- 1.01
- Skillnad
- -0.11 (-10.8 %)
- I ligan
- 13 av 20
- Ligasnitt
- 0.63
- Skillnad
- -0.18 (-28.0 %)
- Störst i ligan
- 14 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-1-4-118 matcher 46 %
- 4-2-3-114 matcher 36 %
- 4-3-35 matcher 13 %
- 4-3-2-12 matcher 5 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter5
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 | 1665 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.98 | |
| 16 | 1366 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.88 | |
| 3 | 275 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.57 | |
| 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 0 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.30 |
Försvarare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 39 | 3352 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6.78 | |
| 26 | 1989 | 3 | 0 | 4 | 0 | 6.63 | |
| 19 | 1688 | 2 | 1 | 5 | 0 | 7.05 | |
| 16 | 1399 | 0 | 0 | 6 | 0 | 6.75 | |
| 14 | 1118 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.63 | |
| 14 | 964 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.63 | |
| 12 | 887 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6.64 | |
| 12 | 616 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6.50 | |
| 14 | 581 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.65 | |
| 7 | 542 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.56 | |
| 7 | 505 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.69 | |
| 2 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.90 | |
| 7 | 99 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.51 | |
| 1 | 58 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
Mittfältare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 39 | 2763 | 3 | 7 | 2 | 0 | 7.07 | |
| 30 | 1799 | 3 | 0 | 5 | 0 | 6.80 | |
| 30 | 1769 | 0 | 0 | 6 | 1 | 6.68 | |
| 28 | 1757 | 1 | 1 | 10 | 0 | 6.68 | |
| 19 | 960 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.58 | |
| 16 | 919 | 1 | 3 | 5 | 0 | 6.71 | |
| 13 | 673 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.88 | |
| 14 | 637 | 1 | 0 | 6 | 1 | 6.69 | |
| 15 | 585 | 0 | 0 | 5 | 0 | 6.68 | |
| 11 | 532 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.90 | |
| 12 | 431 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.56 | |
| 11 | 423 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.57 | |
| 5 | 224 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.68 | |
| 2 | 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.25 | |
| 1 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
Anfallare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
M. Rangel33 år | 29 | 1472 | 5 | 3 | 2 | — | 6.78 |
| 24 | 1365 | 3 | 1 | 3 | 1 | 6.79 | |
| 0 | 1208 | 0 | 5 | 2 | 1 | 6.73 | |
| 18 | 870 | 1 | 1 | 3 | 1 | 6.49 | |
| 11 | 807 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6.76 | |
| 16 | 611 | 3 | 0 | 1 | 0 | 6.66 | |
| 14 | 561 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.41 | |
| 7 | 166 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.84 | |
| 0 | 101 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.84 | |
| 2 | 67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
23 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.