Wuhan Yangtze
Super League 2022 · Dongxihu Sports Centre · Grundad 2009
- Poäng
- 19
- Matcher
- 34
- V–O–F
- 8–4–22
- Mål
- 34–71
- Målskillnad
- -37
- Poäng/match
- 0.82
- Vinstprocent
- 24 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
8matcher
- 5
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 7 poäng av 24
Lika i paus
10matcher
- 3
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
16matcher
- 0
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 16
- Förlust
Tog inga poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
3.09mål per match, båda lagens · 34 matcher
- 3.06
- Hemma
- 3.12
- Borta
- Över 1.5 mål29 av 3485 %
- Över 2.5 mål26 av 3476 %
- Över 3.5 mål12 av 3435 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
17 mål i första halvlek, 16 i andra (48 % efter paus). Insläppta: 28 och 42 (58 % efter paus).
Bygger på 33 gjorda och 72 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 34 gjorda och 71 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.40
- Skillnad
- -0.58 (-41.1 %)
- I ligan
- 15 av 18
- Ligasnitt
- 1.43
- Skillnad
- -0.43 (-30.0 %)
- I ligan
- 14 av 18
- Ligasnitt
- 1.43
- Skillnad
- +0.66 (+46.4 %)
- I ligan
- 16 av 18
Stabilitet
- Ligasnitt
- 29.4 %
- Skillnad
- -14.7 % (-50.1 %)
- I ligan
- 17 av 18
- Ligasnitt
- 29.4 %
- Skillnad
- +5.9 % (+19.9 %)
- I ligan
- 11 av 18
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 0 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.48
- Skillnad
- -0.54 (-36.4 %)
- I ligan
- 14 av 18
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- -0.61 (-46.5 %)
- I ligan
- 15 av 18
- Ligasnitt
- 0.16
- Skillnad
- +0.07 (+45.3 %)
- Störst i ligan
- 7 av 18
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-3-38 matcher 24 %
- 4-2-3-16 matcher 18 %
- 5-4-16 matcher 18 %
- 3-4-35 matcher 15 %
- 4-4-24 matcher 12 %
- 4-5-13 matcher 9 %
- 5-3-22 matcher 6 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zhang Zhenqiang29 år | 17 | 1508 | 0 | — | 1 | 0 | 6.55 |
Wang Zhifeng25 år | 14 | 1260 | 0 | — | 0 | 0 | 6.58 |
Gao Xiang21 år | 4 | 292 | 0 | — | 0 | 0 | 7.00 |
Försvarare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Li Peng31 år | 31 | 2790 | 3 | 1 | 4 | 0 | 6.87 |
Xu Dong31 år | 28 | 2344 | 3 | — | 6 | 0 | 6.76 |
Ye Chongqiu29 år | 28 | 2142 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.74 |
Bruno Viana27 år | 22 | 1911 | 4 | 1 | 6 | 0 | 7.00 |
Chen Yuhao20 år | 28 | 1788 | 1 | 2 | 1 | 0 | 6.45 |
Ming Tian27 år | 19 | 1553 | 1 | — | 2 | 0 | 6.43 |
Hu Jiali22 år | 18 | 982 | 0 | — | 1 | 0 | 6.64 |
Han Xuan27 år | 13 | 919 | 0 | — | 4 | 0 | 6.65 |
Liu Shangkun30 år | 8 | 436 | 0 | — | 0 | 0 | 6.33 |
Nihmat Nihat19 år | 7 | 361 | 0 | — | 2 | 0 | 6.87 |
Li Da21 år | 4 | 267 | 0 | — | 0 | 0 | 6.63 |
Huang Xuheng20 år | 5 | 217 | 0 | — | 1 | 0 | 6.38 |
Wen Da22 år | 4 | 192 | 0 | — | 0 | 0 | 6.23 |
Li Chao34 år | 6 | 166 | 0 | — | 0 | 0 | 6.58 |
Cao Xiaoyi19 år | 1 | 90 | 0 | — | 0 | 0 | 6.90 |
Chen Zhen21 år | 1 | 20 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Wang Fuxiang20 år | 1 | 6 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
A. Kajević32 år | 27 | 2201 | 4 | 4 | 3 | 0 | 6.90 |
Nie Aoshuang27 år | 28 | 1906 | 0 | — | 6 | 0 | 6.72 |
Hu Rentian31 år | 26 | 1548 | 2 | 3 | 1 | 0 | 6.66 |
Zhang Huajun19 år | 31 | 1495 | 1 | 3 | 0 | 0 | 6.54 |
Liu Yun27 år | 18 | 800 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.88 |
Li Hang32 år | 4 | 271 | 0 | — | 0 | 0 | 6.37 |
Pi Ziyang19 år | 4 | 202 | 0 | — | 1 | 0 | 6.50 |
Luo Yi34 år | 4 | 113 | 0 | — | 0 | 0 | 6.43 |
Liu Baochuan21 år | 1 | 62 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Liu Junxian21 år | 3 | 48 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
Pei Chengjie19 år | 1 | 28 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Ren Kangkang20 år | 1 | 15 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Anfallare4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
F. Brown Forbes30 år | 30 | 2623 | 12 | 1 | 2 | 0 | 6.91 |
Hu Jinghang25 år | 29 | 2290 | 1 | 3 | 5 | 0 | 6.65 |
Wang Jingbin27 år | 26 | 730 | 0 | — | 1 | 0 | 6.48 |
Luo Zhixiang20 år | 1 | 84 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
3 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.