Criciuma
Serie B 2023 · Estádio Heriberto Hülse · Grundad 1947
- Poäng
- 64
- Matcher
- 38
- V–O–F
- 19–7–12
- Mål
- 45–33
- Målskillnad
- +12
- Poäng/match
- 1.68
- Vinstprocent
- 50 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
18matcher
- 15
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Tappade 6 poäng av 54
Lika i paus
12matcher
- 4
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
8matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.05mål per match, båda lagens · 38 matcher
- 2.11
- Hemma
- 2.00
- Borta
- Över 1.5 mål22 av 3858 %
- Över 2.5 mål14 av 3837 %
- Över 3.5 mål3 av 388 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
26 mål i första halvlek, 15 i andra (33 % efter paus). Insläppta: 15 och 16 (50 % efter paus).
Bygger på 46 gjorda och 32 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 45 gjorda och 33 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- +0.33 (+24.4 %)
- I ligan
- 3 av 20
- Ligasnitt
- 1.05
- Skillnad
- +0.14 (+13.1 %)
- I ligan
- 6 av 20
- Ligasnitt
- 1.05
- Skillnad
- -0.18 (-17.1 %)
- I ligan
- 6 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 35.5 %
- Skillnad
- +3.9 % (+11.1 %)
- I ligan
- 6 av 20
- Ligasnitt
- 35.5 %
- Skillnad
- -9.2 % (-25.9 %)
- I ligan
- 3 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 7 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
5av 5100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.67
- Skillnad
- +0.59 (+35.2 %)
- I ligan
- 2 av 20
- Ligasnitt
- 1.03
- Skillnad
- +0.07 (+6.9 %)
- I ligan
- 7 av 20
- Ligasnitt
- 0.64
- Skillnad
- +0.52 (+81.1 %)
- Störst i ligan
- 2 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-3-318 matcher 47 %
- 4-4-28 matcher 21 %
- 4-2-3-16 matcher 16 %
- 4-2-2-24 matcher 11 %
- 3-4-31 match 3 %
- 4-3-2-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
Försvarare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rodrigo36 år | 32 | 2867 | — | 3 | 7 | — | 6.94 |
Marcelo Hermes28 år | 34 | 2819 | 1 | 2 | 3 | — | 6.80 |
Walisson Maia31 år | 32 | 2700 | 0 | 1 | 9 | 1 | 6.90 |
Claudinho22 år | 32 | 1861 | 3 | 1 | 3 | 1 | 6.85 |
Cristovam32 år | 28 | 1110 | — | — | 11 | — | 6.52 |
Rayan33 år | 12 | 770 | 0 | — | 0 | 1 | 6.68 |
Jonathan30 år | 21 | 636 | — | 1 | 3 | — | 6.63 |
Hélder34 år | 15 | 546 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.54 |
Matheus Mancini28 år | 5 | 226 | 0 | — | 1 | 0 | 6.63 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fellipe Mateus32 år | 33 | 2936 | 3 | 9 | 4 | — | 7.41 |
Arilson29 år | 33 | 2848 | 5 | — | 7 | 0 | 7.03 |
| 37 | 2319 | 3 | 4 | 3 | — | 6.94 | |
Rômulo27 år | 28 | 1600 | 2 | 2 | 7 | — | 6.81 |
Luiz Henrique24 år | 33 | 1411 | — | 1 | 6 | — | 6.80 |
Marcinho27 år | 19 | 1383 | 1 | 2 | 5 | — | 7.19 |
Marquinhos Gabriel32 år | 23 | 1177 | 1 | 3 | 2 | 0 | 6.87 |
Miqueias21 år | 18 | 877 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.68 |
Barreto27 år | 11 | 740 | 0 | — | 3 | 0 | 6.75 |
Léo Costa27 år | 19 | 712 | 0 | — | 2 | 0 | 6.54 |
Matheus Trindade27 år | 16 | 634 | 1 | — | 4 | — | 6.75 |
Crystopher24 år | 15 | 458 | 1 | 1 | 1 | 0 | 6.69 |
Ítalo Melo30 år | 12 | 399 | 0 | — | 1 | 0 | 6.51 |
Fernando Canesin31 år | 7 | 100 | 0 | — | 0 | 0 | 6.45 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fabinho23 år | 29 | 1987 | 5 | — | 5 | — | 6.75 |
Éder36 år | 26 | 1895 | 9 | 2 | 4 | 1 | 6.93 |
Felipe Vizeu26 år | 24 | 1417 | 4 | 1 | 5 | — | 6.69 |
Hygor30 år | 15 | 877 | 4 | — | 1 | 0 | 6.15 |
Tiago Marques35 år | 18 | 321 | 1 | — | 0 | — | 6.52 |
João Carlos21 år | 16 | 291 | 0 | — | 0 | 0 | 6.61 |
Lohan27 år | 10 | 264 | 0 | — | 2 | 0 | 6.55 |
Welinton Torrão23 år | 9 | 144 | — | — | 0 | — | 6.42 |
Neilton29 år | 3 | 32 | 0 | — | 1 | 0 | 6.57 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 2 av 48 rader är märkta.
13 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.