Fleetwood Town
League One 2023/24 · Highbury Stadium · Grundad 1908
- Poäng
- 43
- Matcher
- 46
- V–O–F
- 10–13–23
- Mål
- 49–72
- Målskillnad
- -23
- Poäng/match
- 0.93
- Vinstprocent
- 22 %
- L. Johnson1 sep–1 dec
- C. Adamfrån 1 dec
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
11matcher
- 7
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 1
- Förlust
Tappade 9 poäng av 33
Lika i paus
14matcher
- 3
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
21matcher
- 0
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 17
- Förlust
Räddade 4 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.63mål per match, båda lagens · 46 matcher
- 2.57
- Hemma
- 2.70
- Borta
- Över 1.5 mål36 av 4678 %
- Över 2.5 mål24 av 4652 %
- Över 3.5 mål11 av 4624 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
25 mål i första halvlek, 18 i andra (37 % efter paus). Insläppta: 38 och 30 (42 % efter paus).
Bygger på 49 gjorda och 72 insläppta mål med minutangivelse.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.44 (-32.0 %)
- I ligan
- 22 av 24
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- -0.22 (-17.4 %)
- I ligan
- 17 av 24
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- +0.27 (+21.0 %)
- I ligan
- 22 av 24
Stabilitet
- Ligasnitt
- 27.8 %
- Skillnad
- -6.1 % (-21.9 %)
- I ligan
- 16 av 24
- Ligasnitt
- 27.9 %
- Skillnad
- +4.7 % (+16.7 %)
- I ligan
- 15 av 24
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 3 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
Laget fick ingen straff under säsongen.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.51
- Skillnad
- -0.51 (-33.6 %)
- I ligan
- 22 av 24
- Ligasnitt
- 1.24
- Skillnad
- -0.37 (-30.0 %)
- I ligan
- 19 av 24
- Ligasnitt
- 0.27
- Skillnad
- -0.13 (-50.8 %)
- Störst i ligan
- 15 av 24
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-4-314 matcher 30 %
- 3-5-213 matcher 28 %
- 4-1-4-16 matcher 13 %
- 4-3-35 matcher 11 %
- 3-4-1-23 matcher 7 %
- 4-4-23 matcher 7 %
- 4-4-1-12 matcher 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter3
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Lynch30 år | 44 | 3913 | — | — | 2 | — | 7.00 |
S. McMullan18 år | 2 | 136 | 0 | — | 0 | 0 | 6.55 |
D. Harrington23 år | 2 | 90 | — | — | 0 | — | 7.00 |
Försvarare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
B. Lawal20 år | 42 | 3545 | 6 | — | 9 | 1 | — |
B. Heneghan29 år | 37 | 3184 | — | — | 6 | — | 6.95 |
C. Johnston21 år | 33 | 2560 | 1 | 1 | 5 | 1 | 6.77 |
S. Rooney27 år | 29 | 2071 | 1 | 2 | 6 | 0 | 6.83 |
| 20 | 1779 | — | — | 6 | — | 6.83 | |
A. Nsiala31 år | 12 | 991 | 0 | — | 2 | 1 | 6.76 |
| 12 | 915 | 0 | — | 1 | 0 | 6.66 | |
H. Holgate23 år | 12 | 506 | 0 | — | 1 | 1 | 6.48 |
H. Boyes21 år | 5 | 333 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7.06 |
C. Teale20 år | 4 | 287 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
A. Montgomery21 år | 3 | 163 | 0 | — | 0 | 0 | 6.63 |
F. Potter19 år | 1 | 82 | 0 | — | 0 | 0 | 7.70 |
I. Samuels20 år | 4 | 71 | 0 | — | 0 | 0 | 6.40 |
F. Armstrong20 år | 1 | 46 | 0 | — | 0 | 0 | 6.20 |
Mittfältare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
B. Sarpong-Wiredu23 år | 37 | 3079 | 3 | 2 | 7 | — | 7.12 |
| 37 | 2816 | 5 | 3 | 9 | — | 6.85 | |
E. Bonds23 år | 40 | 2457 | 2 | — | 3 | — | 6.76 |
R. Broom26 år | 36 | 2354 | 2 | 2 | 9 | 0 | 6.67 |
D. Mayor32 år | 35 | 2136 | — | 4 | 5 | — | 6.74 |
J. Vela29 år | 23 | 1912 | 1 | — | 12 | 0 | 6.64 |
G. Kilkenny23 år | 16 | 1196 | 1 | 2 | 2 | — | 6.94 |
Armando Quitirna23 år | 24 | 1031 | 4 | — | 1 | 0 | — |
Junior Quitirna23 år | 16 | 929 | 4 | 2 | 1 | 0 | 7.09 |
S. Robertson22 år | 17 | 638 | — | — | 4 | — | 6.85 |
M. Virtue-Thick26 år | 30 | 576 | — | 1 | 4 | — | 6.64 |
X. Simons20 år | 12 | 502 | 1 | — | 1 | 0 | 6.71 |
H. Macadam22 år | 2 | 91 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
T. Williams19 år | 1 | 17 | — | — | 0 | — | 6.20 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Stockley29 år | 38 | 2145 | 9 | 5 | 6 | — | 7.05 |
P. Omochere22 år | 34 | 1935 | 6 | 1 | 4 | 1 | 6.69 |
P. Patterson22 år | 34 | 1915 | 2 | 3 | 1 | 0 | 6.92 |
J. Marriott28 år | 24 | 1614 | 5 | — | 2 | 0 | 6.74 |
R. Graydon24 år | 30 | 1291 | 2 | 1 | 0 | — | 6.70 |
R. Coughlan27 år | 13 | 738 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6.71 |
C. Dolan22 år | 11 | 566 | 0 | — | 3 | 0 | 6.45 |
K. Tshimanga25 år | 14 | 397 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.66 |
T. Lonergan19 år | 9 | 381 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.59 |
M. Asamoah20 år | 10 | 224 | — | — | 1 | — | 6.39 |
C. Hayes20 år | 5 | 103 | 0 | — | 1 | 0 | 6.60 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 2 av 63 rader är märkta.
21 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.