Fleetwood Town
League One 2022/23 · Highbury Stadium · Grundad 1908
- Poäng
- 58
- Matcher
- 46
- V–O–F
- 14–16–16
- Mål
- 53–51
- Målskillnad
- +2
- Poäng/match
- 1.26
- Vinstprocent
- 30 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
15matcher
- 8
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 3
- Förlust
Tappade 17 poäng av 45
Lika i paus
19matcher
- 6
- Vann
- 7
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
12matcher
- 0
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Räddade 5 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.26mål per match, båda lagens · 46 matcher
- 2.17
- Hemma
- 2.35
- Borta
- Över 1.5 mål32 av 4670 %
- Över 2.5 mål20 av 4643 %
- Över 3.5 mål6 av 4613 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
26 mål i första halvlek, 20 i andra (39 % efter paus). Insläppta: 20 och 29 (55 % efter paus).
Bygger på 51 gjorda och 53 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 53 gjorda och 51 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.11 (-7.9 %)
- I ligan
- 13 av 24
- Ligasnitt
- 1.28
- Skillnad
- -0.13 (-9.9 %)
- I ligan
- 14 av 24
- Ligasnitt
- 1.28
- Skillnad
- -0.18 (-13.7 %)
- I ligan
- 9 av 24
Stabilitet
- Ligasnitt
- 29.9 %
- Skillnad
- -1.6 % (-5.4 %)
- I ligan
- 12 av 24
- Ligasnitt
- 30.0 %
- Skillnad
- -6.1 % (-20.4 %)
- I ligan
- 5 av 24
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 4 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
2av 2100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.56
- Skillnad
- -0.30 (-19.3 %)
- I ligan
- 18 av 24
- Ligasnitt
- 1.18
- Skillnad
- +0.09 (+7.2 %)
- I ligan
- 10 av 24
- Ligasnitt
- 0.39
- Skillnad
- -0.39 (-100.0 %)
- Störst i ligan
- 21 av 24
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-117 matcher 37 %
- 4-3-311 matcher 24 %
- 3-4-1-24 matcher 9 %
- 5-3-24 matcher 9 %
- 3-5-23 matcher 7 %
- 4-4-23 matcher 7 %
- 4-1-4-12 matcher 4 %
- 3-4-31 match 2 %
- 4-3-1-21 match 2 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Lynch29 år | 45 | 3960 | — | — | 5 | — | 6.89 |
S. McMullan17 år | 1 | 90 | 0 | — | 0 | 0 | 7.30 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Rooney26 år | 39 | 3384 | 6 | 4 | 14 | 1 | 6.95 |
J. Earl23 år | 36 | 2843 | 1 | 2 | 10 | — | 6.90 |
A. Nsiala30 år | 35 | 2756 | 0 | 2 | 9 | 0 | 6.98 |
D. Andrew31 år | 30 | 2324 | 1 | 2 | 6 | 0 | 6.89 |
H. Holgate22 år | 19 | 1519 | 1 | — | 3 | 0 | 6.80 |
C. Johnston20 år | 23 | 1455 | 1 | — | 1 | 0 | 6.62 |
D. Baker19 år | 8 | 617 | 0 | — | 0 | 0 | 6.89 |
C. Ndaba22 år | 8 | 566 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.64 |
D. Hume23 år | 21 | 446 | — | — | 1 | — | 6.55 |
M. Devlin28 år | 2 | 105 | 0 | — | 1 | 0 | 6.95 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Vela28 år | 44 | 3946 | 1 | 1 | 10 | 1 | 6.92 |
L. Warrington19 år | 38 | 2918 | 0 | 1 | 9 | 0 | 6.81 |
B. Sarpong-Wiredu22 år | 37 | 2710 | 1 | 2 | 9 | 0 | 7.02 |
E. Bonds22 år | 37 | 2703 | 2 | 1 | 10 | — | 6.73 |
M. Virtue-Thick25 år | 29 | 2238 | 3 | 1 | 7 | — | 6.76 |
D. Batty24 år | 34 | 1423 | 3 | 2 | 4 | — | 6.87 |
H. Macadam21 år | 25 | 1392 | 1 | 2 | 3 | 0 | 6.61 |
M. Helm20 år | 18 | 1327 | 3 | 1 | 0 | — | 6.95 |
S. Robertson21 år | 12 | 650 | — | — | 1 | — | 6.86 |
Armando Quitirna22 år | 5 | 76 | 1 | — | 0 | 0 | — |
Junior Quitirna22 år | 5 | 76 | 1 | — | 0 | 0 | 6.90 |
K. White18 år | 3 | 42 | 0 | — | 0 | 0 | 6.53 |
P. Brown16 år | 3 | 1 | — | — | 0 | — | — |
Anfallare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Norwood31 år | 45 | 2378 | 11 | 4 | 10 | — | 6.74 |
| 32 | 2040 | 7 | 2 | 5 | 0 | 6.80 | |
C. Morton22 år | 20 | 1427 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6.61 |
J. Marriott27 år | 19 | 1398 | 8 | 2 | 2 | 0 | 7.15 |
P. Omochere21 år | 28 | 1377 | 5 | 2 | 1 | 0 | 6.70 |
J. Stockley28 år | 18 | 1349 | 3 | 3 | 2 | 1 | 6.82 |
P. Patterson21 år | 18 | 1225 | 1 | 4 | 0 | 0 | 7.15 |
A. Muskwe23 år | 12 | 827 | 3 | 1 | 1 | 0 | 6.75 |
P. Lane21 år | 20 | 823 | 1 | — | 2 | 1 | 6.55 |
C. Hayes19 år | 34 | 774 | 1 | 2 | 3 | 0 | 6.56 |
G. Garner23 år | 13 | 566 | 1 | — | 1 | 0 | 6.53 |
J. Garner34 år | 20 | 460 | 1 | — | 2 | 0 | 6.66 |
E. Harrison28 år | 2 | 108 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
C. Dolan21 år | 4 | 64 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.46 |
S. Morris20 år | 1 | 63 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
S. Glenfield17 år | 2 | 13 | 0 | — | 0 | 0 | 6.45 |
avviker betyder att källan ger spelaren nästan samma siffror hos ytterligare en klubb den här säsongen. Båda kan inte stämma. Vilken som gör det går inte att avgöra ur statistiken, så vi säger det i stället för att välja åt dig — och ingen rad tas bort. 1 av 60 rader är märkta.
19 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.