Bristol Rovers
League Two 2025/26 · Memorial Stadium · Grundad 1883
- Poäng
- 62
- Matcher
- 46
- V–O–F
- 19–5–22
- Mål
- 56–65
- Målskillnad
- -9
- Poäng/match
- 1.35
- Vinstprocent
- 41 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
13matcher
- 9
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 10 poäng av 39
Lika i paus
16matcher
- 7
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 7
- Förlust
Låg under i paus
17matcher
- 3
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 13
- Förlust
Räddade 10 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.63mål per match, båda lagens · 46 matcher
- 2.57
- Hemma
- 2.70
- Borta
- Över 1.5 mål33 av 4672 %
- Över 2.5 mål24 av 4652 %
- Över 3.5 mål14 av 4630 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
25 mål i första halvlek, 33 i andra (57 % efter paus). Insläppta: 24 och 39 (62 % efter paus).
Bygger på 58 gjorda och 63 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 56 gjorda och 65 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.02 (-1.8 %)
- I ligan
- 14 av 24
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- -0.07 (-5.3 %)
- I ligan
- 14 av 24
- Ligasnitt
- 1.29
- Skillnad
- +0.12 (+9.7 %)
- I ligan
- 16 av 24
Stabilitet
- Ligasnitt
- 27.1 %
- Skillnad
- -3.1 % (-11.6 %)
- I ligan
- 14 av 24
- Ligasnitt
- 27.2 %
- Skillnad
- +5.4 % (+20.0 %)
- I ligan
- 16 av 24
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
minst 4 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.50
- Skillnad
- +0.11 (+7.1 %)
- I ligan
- 11 av 24
- Ligasnitt
- 1.24
- Skillnad
- -0.16 (-12.5 %)
- I ligan
- 15 av 24
- Ligasnitt
- 0.26
- Skillnad
- +0.26 (+101.7 %)
- Störst i ligan
- 5 av 24
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-4-1-210 matcher 22 %
- 4-3-310 matcher 22 %
- 3-4-2-17 matcher 15 %
- 4-2-3-16 matcher 13 %
- 3-5-24 matcher 9 %
- 4-3-1-24 matcher 9 %
- 4-4-23 matcher 7 %
- 3-4-31 match 2 %
- 5-3-21 match 2 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 24 | 2160 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.94 | |
| 22 | 1980 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.59 |
Försvarare10
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 36 | 3058 | 1 | 4 | 8 | 0 | 6.71 | |
| 32 | 2653 | 0 | 0 | 10 | 0 | 6.64 | |
| 22 | 1921 | 2 | 2 | 5 | 0 | 7.21 | |
| 15 | 1208 | 1 | 1 | 5 | 0 | 6.92 | |
| 14 | 1108 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6.45 | |
| 15 | 1095 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.86 | |
| 16 | 969 | 0 | 0 | 4 | 1 | 6.68 | |
| 18 | 905 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.64 | |
| 5 | 340 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 9 | 320 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.13 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 42 | 3440 | 2 | 3 | 11 | 1 | 6.88 | |
| 31 | 2047 | 0 | 4 | 2 | 1 | 6.79 | |
| 26 | 1889 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.72 | |
| 21 | 1541 | 1 | 1 | 5 | 0 | 6.92 | |
| 19 | 1259 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.86 | |
| 16 | 1203 | 1 | 2 | 2 | 0 | 6.63 | |
| 15 | 1179 | 0 | 1 | 3 | 0 | 7.09 | |
| 13 | 806 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.55 | |
| 14 | 668 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.78 | |
| 8 | 288 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.53 | |
| 7 | 237 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.73 | |
| 12 | 234 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.55 |
Anfallare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 43 | 2759 | 10 | 0 | 1 | 0 | 6.58 | |
| 38 | 1960 | 11 | 2 | 7 | 0 | 6.81 | |
| 31 | 1702 | 2 | 0 | 4 | 0 | 6.72 | |
| 24 | 1642 | 4 | 4 | 7 | 2 | 6.67 | |
| 19 | 971 | 6 | 1 | 1 | 0 | 6.92 | |
| 17 | 929 | 3 | 2 | 1 | 0 | 6.86 | |
| 15 | 916 | 2 | 0 | 3 | 0 | 6.67 | |
| 14 | 798 | 4 | 2 | 4 | 0 | 7.19 | |
| 14 | 646 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.35 | |
| 13 | 303 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.59 | |
| 4 | 163 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 7 | 149 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 |
4 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.