Chapecoense-sc
Serie A 2026 · Arena Condá · Grundad 1973
- Poäng
- 14
- Matcher
- 24
- V–O–F
- 2–8–14
- Mål
- 25–49
- Målskillnad
- -24
- Poäng/match
- 0.58
- Vinstprocent
- 8 %
Beräknad slutplacering
20:e
19,73förväntad placering
- 1:a—
- 2:a—
- 3:e—
- 4:e—
- 5:e—
- 6:e—
- 7:e—
- 8:e—
- 9:e—
- 10:e< 0,1 %
- 11:e< 0,1 %
- 12:e< 0,1 %
- 13:e< 0,1 %
- 14:e0,1 %
- 15:e0,2 %
- 16:e0,6 %
- 17:e1,4 %
- 18:e3,5 %
- 19:e11,2 %
- 20:e83,0 %
- Vinner ligan
- —
- Europaspel
- < 0,1 %
- Nedflyttning
- 99,0 %
Byggd på 245 av säsongens 380 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
1match
- 1
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Höll varenda ledning
Lika i paus
13matcher
- 1
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
3.08mål per match, båda lagens · 24 matcher
- 3.67
- Hemma
- 2.50
- Borta
- Över 1.5 mål21 av 2488 %
- Över 2.5 mål13 av 2454 %
- Över 3.5 mål9 av 2438 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
11 mål i första halvlek, 15 i andra (58 % efter paus). Insläppta: 21 och 27 (56 % efter paus).
Bygger på 26 gjorda och 48 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 25 gjorda och 49 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- -0.77 (-56.9 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- -0.28 (-21.1 %)
- I ligan
- 17 av 20
- Ligasnitt
- 1.32
- Skillnad
- +0.72 (+54.4 %)
- I ligan
- 20 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 23.4 %
- Skillnad
- -15.1 % (-64.4 %)
- I ligan
- 18 av 20
- Ligasnitt
- 23.5 %
- Skillnad
- +9.8 % (+41.9 %)
- I ligan
- 17 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
1 direkt rött · 1 efter två gula
Straffar
2av 367 %
1 missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.69
- Skillnad
- -0.77 (-45.8 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 1.02
- Skillnad
- -0.77 (-75.4 %)
- I ligan
- 20 av 20
- Ligasnitt
- 0.68
- Skillnad
- -0.01 (-1.2 %)
- Störst i ligan
- 9 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-17 matcher 29 %
- 3-4-1-23 matcher 13 %
- 3-4-33 matcher 13 %
- 3-4-2-12 matcher 8 %
- 4-3-32 matcher 8 %
- 4-1-4-11 match 4 %
- 4-3-1-21 match 4 %
- 4-3-2-11 match 4 %
- 4-4-1-11 match 4 %
- 4-4-21 match 4 %
- 4-5-11 match 4 %
- 5-3-21 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter4
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 10 | 960 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.75 | |
| 7 | 642 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.30 | |
| 4 | 360 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.10 | |
| 3 | 276 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.50 |
Försvarare14
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 22 | 1954 | 1 | 0 | 5 | 1 | 6.68 | |
| 15 | 1335 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.56 | |
| 19 | 1276 | 0 | 1 | 5 | 1 | 6.52 | |
| 16 | 1166 | 1 | 3 | 3 | 0 | 6.63 | |
| 10 | 777 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6.68 | |
| 8 | 654 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.80 | |
| 10 | 588 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6.39 | |
| 6 | 476 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.78 | |
| 0 | 375 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.55 | |
| 4 | 292 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.43 | |
| 5 | 266 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.64 | |
| 3 | 200 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.93 | |
| 1 | 90 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.20 | |
| 2 | 81 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.60 |
Mittfältare15
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20 | 1736 | 0 | 0 | 6 | 0 | 6.85 | |
| 17 | 981 | 1 | 5 | 1 | 0 | 7.08 | |
| 14 | 942 | 2 | 0 | 2 | 0 | 6.67 | |
| 17 | 708 | 2 | 2 | 1 | 0 | 6.79 | |
| 11 | 625 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.59 | |
| 11 | 605 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.74 | |
| 7 | 341 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.40 | |
| 10 | 282 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.62 | |
| 6 | 257 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.42 | |
| 3 | 242 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.47 | |
| 8 | 198 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 2 | 128 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 2 | 68 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 1 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 0 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23 | 1333 | 3 | 1 | 1 | 0 | 6.64 | |
| 17 | 1230 | 1 | 1 | 3 | 0 | 6.42 | |
| 15 | 767 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.61 | |
| 10 | 541 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.71 | |
| 10 | 314 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6.67 | |
| 4 | 276 | 2 | 0 | 0 | 0 | 7.00 | |
| 5 | 208 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 4 | 133 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.53 | |
| 2 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 1 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
7 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.