Chambly Thelle FC
Ligue 2 2019/20 · Stade des Marais · Grundad 1989
- Poäng
- 35
- Matcher
- 28
- V–O–F
- 9–8–11
- Mål
- 26–32
- Målskillnad
- -6
- Poäng/match
- 1.25
- Vinstprocent
- 32 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
6matcher
- 6
- Vann
- 0
- Oavgjort
- 0
- Förlust
Höll varenda ledning
Lika i paus
14matcher
- 2
- Vann
- 7
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
8matcher
- 1
- Vann
- 1
- Oavgjort
- 6
- Förlust
Räddade 4 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.07mål per match, båda lagens · 28 matcher
- 2.20
- Hemma
- 1.92
- Borta
- Över 1.5 mål15 av 2854 %
- Över 2.5 mål12 av 2843 %
- Över 3.5 mål5 av 2818 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
11 mål i första halvlek, 16 i andra (59 % efter paus). Insläppta: 12 och 17 (55 % efter paus).
Bygger på 27 gjorda och 31 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 26 gjorda och 32 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.35
- Skillnad
- -0.10 (-7.4 %)
- I ligan
- 9 av 20
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- -0.18 (-16.3 %)
- I ligan
- 16 av 20
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- +0.03 (+3.1 %)
- I ligan
- 12 av 20
Stabilitet
- Ligasnitt
- 33.0 %
- Skillnad
- +9.8 % (+29.7 %)
- I ligan
- 4 av 20
- Ligasnitt
- 33.0 %
- Skillnad
- +17.0 % (+51.4 %)
- I ligan
- 19 av 20
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
1 direkt rött · andra gult saknas i källan
Straffar
4av 4100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.45
- Skillnad
- -0.38 (-26.2 %)
- I ligan
- 17 av 20
- Ligasnitt
- 1.25
- Skillnad
- +0.21 (+16.5 %)
- I ligan
- 8 av 20
- Ligasnitt
- 0.19
- Skillnad
- -0.59 (-306.9 %)
- Störst i ligan
- 18 av 20
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-4-39 matcher 32 %
- 5-3-28 matcher 29 %
- 3-4-1-22 matcher 7 %
- 4-3-32 matcher 7 %
- 4-4-22 matcher 7 %
- 5-4-12 matcher 7 %
- 3-4-2-11 match 4 %
- 3-5-21 match 4 %
- 4-5-11 match 4 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
S. Pontdemé31 år | 24 | 2160 | 0 | — | 0 | 0 | 6.87 |
Xavier Pinoteau36 år | 4 | 360 | 0 | — | 0 | 0 | 6.93 |
Försvarare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
T. Jaques31 år | 28 | 2520 | 5 | — | 2 | 0 | 7.05 |
M. Derrien25 år | 27 | 2102 | 0 | 1 | 5 | 0 | 6.68 |
A. Soubervie35 år | 23 | 1816 | 1 | 2 | 7 | 0 | 6.97 |
O. Gonzalez21 år | 21 | 1798 | 1 | 1 | 5 | 1 | 6.99 |
G. Dequaire29 år | 19 | 1675 | 2 | — | 4 | 1 | 6.85 |
A. El Hriti29 år | 21 | 1491 | 1 | 1 | 6 | 1 | 6.60 |
R. Padovani29 år | 10 | 635 | 1 | — | 1 | 0 | 6.80 |
S. Delos20 år | 9 | 558 | 1 | — | 1 | — | 6.67 |
D. Fofana30 år | 7 | 430 | 0 | — | 3 | 0 | 6.53 |
J. Crillon30 år | 7 | 427 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.64 |
R. Fleurier22 år | 1 | 24 | 0 | — | 0 | 0 | 6.30 |
Mittfältare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
J. Beaulieu26 år | 21 | 1622 | 0 | — | 5 | 0 | — |
J. Eickmayer26 år | 17 | 1479 | 1 | — | 1 | 0 | 6.66 |
S. Flochon26 år | 13 | 756 | 0 | — | 2 | 0 | 6.65 |
J. Popelard33 år | 13 | 596 | 0 | — | 2 | 0 | 6.78 |
M. Edjouma22 år | 9 | 326 | 0 | — | 1 | 0 | 6.44 |
G. Heinry29 år | 4 | 200 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6.66 |
M. Martin31 år | 6 | 149 | 0 | — | 0 | 0 | 6.52 |
J. Papeau23 år | 1 | 45 | 0 | — | 0 | 0 | 7.00 |
M. Latour23 år | 1 | 45 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Anfallare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
M. Guezoui30 år | 23 | 1656 | 1 | 1 | 5 | 0 | 6.68 |
F. David26 år | 27 | 1612 | 5 | — | 6 | 0 | 6.87 |
L. Doucouré28 år | 16 | 970 | 2 | — | 1 | 0 | 6.70 |
B. Santelli27 år | 10 | 731 | 2 | — | 2 | 0 | 7.15 |
Y. Mamilonne27 år | 9 | 528 | 0 | — | 1 | 0 | 6.60 |
J. Correa25 år | 7 | 475 | 3 | — | 0 | 0 | 7.19 |
J. Tallo26 år | 6 | 370 | 0 | — | 0 | 0 | 6.85 |
B. Badu19 år | 4 | 178 | 0 | — | 1 | 0 | 6.78 |
5 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.