FootSam
FOOTBALL DATA

Onsala

Division 2 - Västra Götaland 2026 · Rydets IP

10i tabellen
Poäng
21
Matcher
19
V–O–F
5–6–8
Mål
26–32
Målskillnad
-6
Poäng/match
1.11
Vinstprocent
26 %
FormFOFOFV
Hemma
Poäng/match
1.00
V–O–F
2–4–4
Mål
16–17
Borta
Poäng/match
1.22
V–O–F
3–2–4
Mål
10–15
Placering under säsongen
Högsta
9
Lägsta
14
Räknad ur matchresultaten.
Tränare

Beräknad slutplacering

10:e

9,51förväntad placering

  • 1:a
  • 2:a
  • 3:e< 0,1 %
  • 4:e< 0,1 %
  • 5:e0,3 %
  • 6:e1,7 %
  • 7:e5,9 %
  • 8:e14,4 %
  • 9:e25,1 %
  • 10:e26,8 %
  • 11:e20,2 %
  • 12:e4,7 %
  • 13:e0,8 %
  • 14:e< 0,1 %
Vinner ligan

Byggd på 133 av säsongens 182 matcher, med lagens styrka räknad ur de fem föregående säsongerna och årets resultat. Modellen känner inte till skador, avstängningar eller övergångar.

Säsongens berättelse

Poängsnitt över säsongen

21 poäng på 19 matcher1.11 poäng per match
0123FOFOFVOVVOFOVFOVFFF12345678910111213141516171819

En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.

Tabellplacering omgång för omgång

Slutade som 10:a av 14Högsta placering 9, lägsta 14
1246810121414:a10:aFOFOFVOVVOFOVFOVFFF12345678910111213141516171819

Från paus till slutsignal

Ledde i paus

5matcher

3
Vann
1
Oavgjort
1
Förlust

Tappade 5 poäng av 15

Lika i paus

9matcher

2
Vann
5
Oavgjort
2
Förlust

Låg under i paus

5matcher

0
Vann
0
Oavgjort
5
Förlust

Tog inga poäng

Anfall och försvar

Målrika eller målsnåla matcher

3.05mål per match, båda lagens · 19 matcher

3.30
Hemma
2.78
Borta
  • Över 1.5 mål15 av 1979 %
  • Över 2.5 mål11 av 1958 %
  • Över 3.5 mål7 av 1937 %

När mål faller

GjordaInsläpptaLigan510–1519 %3 %16 %6516–3023 %16 %16 %3931–4512 %28 %16 %3246–6012 %6 %13 %5961–7519 %28 %18 %4676–9015 %19 %21 %

Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.

14 mål i första halvlek, 12 i andra (46 % efter paus). Insläppta: 15 och 17 (53 % efter paus).

Bygger på 26 gjorda och 32 insläppta mål med minutangivelse.

Mot ligan

Poäng per match
1.11
Ligasnitt
1.37
Skillnad
-0.27 (-19.5 %)
I ligan
10 av 14
Gjorda mål per match
1.37
Ligasnitt
1.59
Skillnad
-0.23 (-14.2 %)
I ligan
10 av 14
Insläppta mål per match
1.68
Ligasnitt
1.59
Skillnad
+0.09 (+5.7 %)
I ligan
8 av 14

Stabilitet

Hållna nollor
26.3 %
Ligasnitt
20.7 %
Skillnad
+5.6 % (+27.3 %)
I ligan
3 av 14
Matcher utan mål
26.3 %
Ligasnitt
20.7 %
Skillnad
+5.6 % (+27.3 %)
I ligan
10 av 14

Hemmaplan, sviter och spelstil

Hemma mot borta

Poäng per hemmamatch
1.00
Ligasnitt
1.48
Skillnad
-0.48 (-32.6 %)
I ligan
10 av 14
Poäng per bortamatch
1.22
Ligasnitt
1.26
Skillnad
-0.04 (-3.0 %)
I ligan
7 av 14
Hemmafördel
-0.22
Ligasnitt
0.22
Skillnad
-0.45 (-199.6 %)
Störst i ligan
13 av 14

Sviter

Längsta vinstsvit
2 matcher
Slutade i omgång 9
Längsta obesegrade svit
5 matcher
Slutade i omgång 10
Längsta förlustsvit
3 matcher
Slutade i omgång 19

Ytterligheter

Största segrarna
51Hestraforhemma · 2026-05-16
30Böljanhemma · 2026-08-08
20Lindomeborta · 2026-05-01
Värsta förlusterna
16Galtabacksborta · 2026-03-29
14Lindomehemma · 2026-08-23
24Landvetter IShemma · 2026-06-26

Formationer

Ingen formationsdata för säsongen.

Truppen

Vi saknar spelardata för den här säsongen.