FC Tosno
Premier League 2017/18 · Start Stadium
- Poäng
- 20
- Matcher
- 20
- V–O–F
- 5–5–10
- Mål
- 18–35
- Målskillnad
- -17
- Poäng/match
- 1.00
- Vinstprocent
- 25 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Anfall och försvar
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
5 mål i första halvlek, 16 i andra (73 % efter paus). Insläppta: 23 och 31 (56 % efter paus).
Bygger på 22 gjorda och 55 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 23 gjorda och 54 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.36
- Skillnad
- -0.56 (-41.2 %)
- I ligan
- 14 av 16
- Ligasnitt
- 1.13
- Skillnad
- -0.36 (-32.0 %)
- I ligan
- 14 av 16
- Ligasnitt
- 1.13
- Skillnad
- +0.67 (+59.7 %)
- I ligan
- 14 av 16
Stabilitet
- Ligasnitt
- 35.8 %
- Skillnad
- -15.8 % (-44.2 %)
- I ligan
- 14 av 16
- Ligasnitt
- 35.8 %
- Skillnad
- +10.8 % (+30.2 %)
- I ligan
- 14 av 16
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
2 direkt rött · 2 efter två gula
Straffar
2av 2100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.52
- Skillnad
- -0.78 (-51.6 %)
- I ligan
- 15 av 16
- Ligasnitt
- 1.20
- Skillnad
- -0.34 (-28.0 %)
- I ligan
- 13 av 16
- Ligasnitt
- 0.31
- Skillnad
- -0.45 (-142.7 %)
- Störst i ligan
- 14 av 16
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-110 matcher 33 %
- 4-4-29 matcher 30 %
- 4-1-4-15 matcher 17 %
- 4-2-2-23 matcher 10 %
- 4-3-32 matcher 7 %
- 5-4-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
D. Yurchenko31 år | 28 | 2520 | 0 | — | 2 | 1 | 6.63 |
M. Oparin24 år | 2 | 180 | 0 | — | 1 | 0 | 7.00 |
Försvarare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
R. Dugalić24 år | 28 | 2520 | 0 | 4 | 7 | 0 | 7.16 |
E. Chernov24 år | 25 | 2250 | 0 | 3 | 5 | 0 | 6.93 |
Andrey Buyvolov30 år | 21 | 1857 | 0 | — | 2 | 0 | 6.73 |
V. Shakhov26 år | 13 | 933 | 0 | — | 2 | 1 | 6.79 |
T. Margasov25 år | 9 | 722 | 0 | — | 1 | 0 | 6.54 |
A. Dudiev27 år | 7 | 615 | 0 | — | 0 | 0 | 6.64 |
D. Kutin23 år | 4 | 324 | 0 | — | 1 | 0 | 6.80 |
N. Mijušković25 år | 2 | 180 | 0 | — | 0 | 0 | 6.35 |
R. Abazov24 år | 2 | 94 | 0 | — | 0 | 0 | 6.50 |
Mittfältare13
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
V. Galiulin29 år | 23 | 1963 | 3 | 1 | 2 | 0 | 7.00 |
A. Karnitskiy28 år | 23 | 1709 | 0 | — | 2 | 0 | 6.81 |
M. Poletanović23 år | 18 | 1548 | 0 | 1 | 3 | 0 | 6.88 |
R. Mirzov24 år | 20 | 1371 | 2 | 2 | 5 | 1 | 6.67 |
Y. Kazaev25 år | 15 | 788 | 0 | — | 2 | 0 | 6.54 |
I. Zhigulev21 år | 10 | 710 | 0 | — | 2 | 0 | 6.57 |
M. Palienko22 år | 11 | 622 | 0 | — | 3 | 0 | 6.65 |
Rustem Mukhametshin33 år | 7 | 290 | 0 | — | 0 | 0 | 6.76 |
A. Troshechkin21 år | 8 | 272 | 0 | — | 1 | 0 | 6.88 |
A. Makarov21 år | 6 | 162 | 0 | — | 2 | 1 | 6.50 |
M. Kašćelan34 år | 2 | 150 | 0 | — | 1 | 0 | 6.80 |
Anderson Carvalho27 år | 1 | 26 | 0 | — | 0 | 0 | 6.50 |
I. Alshin23 år | 1 | 26 | 0 | — | 0 | 0 | 6.70 |
Anfallare8
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nuno Rocha25 år | 27 | 1807 | 0 | 2 | 4 | 0 | 6.70 |
A. Zabolotny26 år | 19 | 1691 | 4 | 2 | 4 | 0 | 7.09 |
E. Markov23 år | 19 | 1088 | 8 | — | 3 | 0 | 6.82 |
G. Melkadze20 år | 21 | 796 | 0 | — | 2 | 0 | 6.49 |
P. Pogrebnyak33 år | 6 | 503 | 3 | — | 1 | 0 | 6.70 |
N. Trujić25 år | 15 | 483 | 2 | — | 1 | 0 | 6.55 |
Ricardinho27 år | 9 | 419 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.72 |
A. Skvortsov25 år | 3 | 119 | 0 | — | 1 | 0 | 6.63 |
1 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.