NK Slaven Belupo
HNL 2025/26 · Gradski Stadion · Grundad 1912
- Poäng
- 41
- Matcher
- 36
- V–O–F
- 10–11–15
- Mål
- 46–61
- Målskillnad
- -15
- Poäng/match
- 1.14
- Vinstprocent
- 28 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
11matcher
- 5
- Vann
- 4
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 14 poäng av 33
Lika i paus
15matcher
- 5
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 5
- Förlust
Låg under i paus
10matcher
- 0
- Vann
- 2
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 2 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.97mål per match, båda lagens · 36 matcher
- 2.83
- Hemma
- 3.11
- Borta
- Över 1.5 mål31 av 3686 %
- Över 2.5 mål22 av 3661 %
- Över 3.5 mål13 av 3636 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
23 mål i första halvlek, 25 i andra (52 % efter paus). Insläppta: 28 och 31 (53 % efter paus).
Bygger på 48 gjorda och 59 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 46 gjorda och 61 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.23 (-16.8 %)
- I ligan
- 7 av 10
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.05 (-4.0 %)
- I ligan
- 5 av 10
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- +0.36 (+27.3 %)
- I ligan
- 9 av 10
Stabilitet
- Ligasnitt
- 27.8 %
- Skillnad
- -11.1 % (-40.0 %)
- I ligan
- 8 av 10
- Ligasnitt
- 27.8 %
- Skillnad
- -2.8 % (-10.0 %)
- I ligan
- 5 av 10
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
4 direkt rött · 1 efter två gula
Straffar
3av 3100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.63
- Skillnad
- -0.02 (-1.0 %)
- I ligan
- 5 av 10
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- -0.44 (-40.0 %)
- I ligan
- 9 av 10
- Ligasnitt
- 0.52
- Skillnad
- +0.43 (+82.8 %)
- Störst i ligan
- 1 av 10
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 4-2-3-124 matcher 69 %
- 4-3-35 matcher 14 %
- 3-4-2-12 matcher 6 %
- 3-5-22 matcher 6 %
- 4-4-22 matcher 6 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 | 2461 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.65 | |
| 8 | 700 | 0 | 0 | 4 | 0 | 6.99 |
Försvarare16
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2889 | 0 | 2 | 4 | 0 | 6.78 | |
| 27 | 2321 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6.84 | |
| 26 | 2235 | 2 | 3 | 4 | 0 | 6.70 | |
| 19 | 1313 | 2 | 1 | 2 | 0 | 6.70 | |
| 20 | 1062 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.70 | |
| 16 | 867 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.65 | |
| 14 | 769 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6.48 | |
| 16 | 586 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6.71 | |
| 8 | 463 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6.76 | |
| 5 | 249 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 | |
| 4 | 233 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.17 | |
| 3 | 214 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.43 | |
| 4 | 197 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.73 | |
| 2 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 2 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 2 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.90 |
Mittfältare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 34 | 2290 | 2 | 0 | 3 | 1 | 6.72 | |
| 29 | 1759 | 3 | 5 | 1 | 0 | 7.17 | |
| 20 | 1262 | 7 | 3 | 0 | 0 | 7.81 | |
| 17 | 1150 | 1 | 1 | 6 | 0 | 6.84 | |
| 15 | 799 | 1 | 0 | 4 | 0 | 6.79 | |
| 15 | 539 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.49 | |
| 18 | 503 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.60 | |
| 15 | 501 | 0 | 1 | 3 | 1 | 6.72 | |
| 0 | 379 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.78 | |
| 6 | 335 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6.62 | |
| 3 | 250 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 2 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.30 |
Anfallare9
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 2257 | 8 | 2 | 4 | 0 | 6.83 | |
| 24 | 1678 | 6 | 3 | 8 | 1 | 6.78 | |
| 18 | 1204 | 4 | 5 | 5 | 0 | 6.71 | |
| 27 | 1034 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.41 | |
| 14 | 1020 | 1 | 0 | 1 | 0 | 6.73 | |
| 13 | 909 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6.66 | |
| 7 | 148 | 1 | 0 | 2 | 1 | 6.37 | |
| 5 | 147 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.38 | |
| 5 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 |
5 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.