NK Lokomotiva Zagreb
HNL 2025/26 · Stadion Maksimir · Grundad 1914
- Poäng
- 44
- Matcher
- 36
- V–O–F
- 10–14–12
- Mål
- 40–52
- Målskillnad
- -12
- Poäng/match
- 1.22
- Vinstprocent
- 28 %
Säsongens berättelse
Poängsnitt över säsongen
En punkt per omgång. Snittet räknas på alla matcher laget spelat till och med den omgången, så sista punkten är säsongens snitt.
Tabellplacering omgång för omgång
Från paus till slutsignal
Ledde i paus
11matcher
- 6
- Vann
- 3
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Tappade 12 poäng av 33
Lika i paus
10matcher
- 2
- Vann
- 6
- Oavgjort
- 2
- Förlust
Låg under i paus
15matcher
- 2
- Vann
- 5
- Oavgjort
- 8
- Förlust
Räddade 11 poäng
Anfall och försvar
Målrika eller målsnåla matcher
2.56mål per match, båda lagens · 36 matcher
- 2.72
- Hemma
- 2.39
- Borta
- Över 1.5 mål32 av 3689 %
- Över 2.5 mål15 av 3642 %
- Över 3.5 mål7 av 3619 %
När mål faller
Talen vid staplarna är antal mål. Tabellen visar andel av lagets mål med minutangivelse, och streckad linje är ligans fördelning.
19 mål i första halvlek, 20 i andra (51 % efter paus). Insläppta: 26 och 27 (51 % efter paus).
Bygger på 39 gjorda och 53 insläppta mål med minutangivelse. Lagstatistiken anger 40 gjorda och 52 insläppta totalt. Talen går inte ihop i källdatan, och vi rättar dem inte.
Mot ligan
- Ligasnitt
- 1.37
- Skillnad
- -0.15 (-10.8 %)
- I ligan
- 5 av 10
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- -0.22 (-16.5 %)
- I ligan
- 6 av 10
- Ligasnitt
- 1.33
- Skillnad
- +0.11 (+8.6 %)
- I ligan
- 8 av 10
Stabilitet
- Ligasnitt
- 27.8 %
- Skillnad
- -8.3 % (-30.0 %)
- I ligan
- 7 av 10
- Ligasnitt
- 27.8 %
- Skillnad
- -5.6 % (-20.0 %)
- I ligan
- 3 av 10
Disciplin
Kort och straffar
Gula kort
Utvisningar
3 direkt rött · 1 efter två gula
Straffar
7av 7100 %
Ingen missad.
Hemmaplan, sviter och spelstil
Hemma mot borta
- Ligasnitt
- 1.63
- Skillnad
- -0.02 (-1.0 %)
- I ligan
- 5 av 10
- Ligasnitt
- 1.11
- Skillnad
- -0.28 (-25.0 %)
- I ligan
- 8 av 10
- Ligasnitt
- 0.52
- Skillnad
- +0.26 (+50.5 %)
- Störst i ligan
- 3 av 10
Sviter
Ytterligheter
Formationer
- 3-4-2-121 matcher 58 %
- 4-2-3-18 matcher 22 %
- 4-3-33 matcher 8 %
- 4-4-22 matcher 6 %
- 3-5-21 match 3 %
- 4-3-2-11 match 3 %
Hur laget presterat i varje formation går inte att säga med den data vi har.
Truppen
Målvakter2
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 33 | 2973 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6.98 | |
| 3 | 273 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.80 |
Försvarare12
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 2696 | 0 | 0 | 8 | 1 | 6.80 | |
| 30 | 2071 | 0 | 0 | 4 | 2 | 6.73 | |
| 23 | 1390 | 0 | 0 | 4 | 1 | 6.63 | |
| 21 | 1214 | 1 | 0 | 3 | 0 | 6.55 | |
| 11 | 656 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.54 | |
| 0 | 540 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7.28 | |
| 0 | 272 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7.17 | |
| 7 | 257 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7.02 | |
| 8 | 232 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.57 | |
| 4 | 185 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.28 | |
| 3 | 138 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.10 | |
| 6 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.60 |
Mittfältare17
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30 | 2553 | 6 | 5 | 8 | 0 | 7.13 | |
| 31 | 2060 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6.65 | |
| 26 | 2011 | 1 | 4 | 3 | 0 | 6.83 | |
| 33 | 1979 | 3 | 0 | 8 | 0 | 6.80 | |
| 25 | 1380 | 2 | 2 | 1 | 0 | 6.64 | |
| 20 | 1117 | 0 | 0 | 8 | 0 | 6.53 | |
| 14 | 1027 | 2 | 1 | 2 | 0 | 6.85 | |
| 17 | 675 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.89 | |
| 13 | 612 | 1 | 1 | 2 | 0 | 6.81 | |
| 0 | 485 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.83 | |
| 10 | 355 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6.75 | |
| 5 | 165 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.63 | |
| 4 | 140 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.83 | |
| 1 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 4 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.50 | |
| 2 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.70 | |
| 2 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 |
Anfallare11
| Spelare | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 34 | 2621 | 8 | 2 | 5 | 0 | 6.61 | |
| 26 | 1660 | 3 | 2 | 4 | 0 | 6.56 | |
| 17 | 1163 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6.92 | |
| 25 | 898 | 3 | 1 | 2 | 0 | 6.54 | |
| 13 | 711 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6.69 | |
| 10 | 525 | 1 | 2 | 0 | 0 | 6.57 | |
| 5 | 156 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6.53 | |
| 9 | 141 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.44 | |
| 4 | 104 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.33 | |
| 0 | 101 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.45 | |
| 5 | 79 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6.40 |
9 till stod i truppen utan att spela, eller saknar speltid i källan.