Urbano Caldeira
Brasilien·
Serie A, Copa Do Brasil och CONMEBOL Sudamericana, maj 2015 till december 2019. 90 spelade matcher.
Santos har ytterligare 37 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.
Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.
Hemmaplan
Hemmaplan
Santos på sin hemmaplan2015–2019
Visa säsong för säsong9 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | Serie A | 19 | 15 | 3 | 1 | 47 | 15 | +32 | 48 | 2.53 | 9 |
| 2016 | Serie A | 18 | 15 | 1 | 2 | 36 | 11 | +25 | 46 | 2.56 | 9 |
| 2017 | Serie A | 17 | 11 | 3 | 3 | 22 | 12 | +10 | 36 | 2.12 | 9 |
| 2017 | Copa Do Brasil | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 2 | +4 | 6 | 3.00 | 1 |
| 2018 | Serie A | 12 | 6 | 4 | 2 | 20 | 9 | +11 | 22 | 1.83 | 6 |
| 2018 | Copa Do Brasil | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2019 | CONMEBOL Sudamericana | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 | 0 |
| 2019 | Serie A | 17 | 13 | 4 | 0 | 43 | 12 | +31 | 43 | 2.53 | 7 |
| 2019 | Copa Do Brasil | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 | 6 | 2.00 | 2 |
| Totalt | 90 | 64 | 16 | 10 | 181 | 65 | +116 | 208 | 2.31 | 43 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Santos på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna
Hur ofta Santos vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
8och 3 till
Räddade en poäng
5Tappade ledningen
8och 3 till
Läst ur målen i 90 matcher.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Santos här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Atletico-MG | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 17 | -11 | 3 | 0.50 |
| Fluminense | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 10 | -7 | 1 | 0.20 |
| Sao Paulo | 5 | 0 | 2 | 3 | 3 | 10 | -7 | 2 | 0.40 |
| Flamengo | 5 | 0 | 2 | 3 | 5 | 12 | -7 | 2 | 0.40 |
| Atletico Paranaense | 5 | 0 | 1 | 4 | 2 | 10 | -8 | 1 | 0.20 |
| Cruzeiro | 5 | 2 | 0 | 3 | 3 | 7 | -4 | 6 | 1.20 |
| Internacional | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 7 | 1.75 |
| Botafogo | 4 | 0 | 1 | 3 | 2 | 9 | -7 | 1 | 0.25 |
| Palmeiras | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 6 | -5 | 0 | 0.00 |
| Sport Recife | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 7 | -4 | 4 | 1.00 |
Visa alla30 klubbar
| Gremio | 4 | 1 | 2 | 1 | 4 | 3 | +1 | 5 | 1.25 |
| Chapecoense-sc | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 9 | -8 | 0 | 0.00 |
| Vasco DA Gama | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 7 | -5 | 3 | 0.75 |
| Corinthians | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 5 | -4 | 0 | 0.00 |
| Vitoria | 3 | 0 | 1 | 2 | 6 | 10 | -4 | 1 | 0.33 |
| Avai | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 9 | -5 | 1 | 0.33 |
| Coritiba | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 6 | -5 | 0 | 0.00 |
| Bahia | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -3 | 0 | 0.00 |
| America Mineiro | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1.50 |
| Figueirense | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 3 | 1.50 |
| Ponte Preta | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 | 1 | 0.50 |
| Atletico Goianiense | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | -4 | 0 | 0.00 |
| Goias | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 9 | -7 | 0 | 0.00 |
| Ceara | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
| Paysandu | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| CSA | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| Fortaleza EC | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | 0 | 1 | 1.00 |
| Santa Cruz | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 0 | 0.00 |
| Joinville | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| CA River Plate | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 90 färdigspelade matcher
Målklockan
När målen faller här — 246 mål, 181 av hemmalaget och 65 av gästen
Klockan bygger på 90 av arenans 90 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 246 mål.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Santos på arenan.
- 1Ricardo de Oliveira23mål
- 2Gabriel Barbosa17mål
- 3C. Sánchez15mål
- 4J. Copete14mål
- 5Eduardo Sasha10mål
- 6Vitor Bueno9mål
- 7Rodrygo8mål
- 8Y. Soteldo7mål
- 9Geuvânio6mål
- 10Victor Ferraz6mål
Listorna bygger på 90 av arenans 90 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 246 mål.