Tynecastle StadiumEndast känd på namnet
Skottland·
Hela historiken · Alla ligor och cuper · Klubbens matcher på arenan, även som bortalag
- poäng per match
- 1.64
- vinster på arenan
- 48 %
- spelade matcher
- 132
Arenan genom tiderna · Alla klubbar: Premiership, League Cup och UEFA Europa League, augusti 2010 till april 2019. 132 spelade matcher.
Heart Of Midlothian har ytterligare 2 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.
Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.
Hemmaplan
Hemmaplan
Heart Of Midlothian på sin hemmaplan2010/11–2018
Poäng per match · skala 0–3.00 · varje stapel är en tävling och säsong. Hela uppdelningen finns i tabellen.
Visa säsong för säsong11 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010/11 | Premiership | 17 | 9 | 4 | 4 | 27 | 18 | +9 | 31 | 1.82 | 7 |
| 2011/12 | Premiership | 19 | 11 | 0 | 8 | 30 | 19 | +11 | 33 | 1.74 | 9 |
| 2012/13 | Premiership | 19 | 9 | 3 | 7 | 27 | 25 | +2 | 30 | 1.58 | 8 |
| 2013/14 | Premiership | 19 | 6 | 3 | 10 | 21 | 29 | -8 | 21 | 1.11 | 5 |
| 2015/16 | Premiership | 18 | 10 | 5 | 3 | 33 | 19 | +14 | 35 | 1.94 | 8 |
| 2016/17 | UEFA Europa League | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 | 1.50 | 0 |
| 2016/17 | Premiership | 19 | 9 | 5 | 5 | 36 | 20 | +16 | 32 | 1.68 | 7 |
| 2017/18 | Premiership | 12 | 5 | 4 | 3 | 15 | 11 | +4 | 19 | 1.58 | 6 |
| 2017 | League Cup | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 | 4 | 2.00 | 1 |
| 2018/19 | Premiership | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2018 | League Cup | 3 | 3 | 0 | 0 | 14 | 2 | +12 | 9 | 3.00 | 2 |
| Totalt | 132 | 64 | 25 | 43 | 213 | 153 | +60 | 217 | 1.64 | 53 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Heart Of Midlothian på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna
Hur ofta Heart Of Midlothian vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
10och 5 till
Räddade en poäng
10och 5 till
Tappade ledningen
19och 14 till
Läst ur målen i 132 matcher.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Heart Of Midlothian här
| Celtic | 12 | 8 | 1 | 3 | 28 | 14 | +14 | 25 | 2.08 |
| Motherwell | 12 | 4 | 1 | 7 | 11 | 23 | -12 | 13 | 1.08 |
| Kilmarnock | 11 | 7 | 1 | 3 | 19 | 13 | +6 | 22 | 2.00 |
| Aberdeen | 11 | 3 | 2 | 6 | 9 | 20 | -11 | 11 | 1.00 |
| ST Johnstone | 11 | 3 | 3 | 5 | 12 | 14 | -2 | 12 | 1.09 |
| Hibernian | 9 | 2 | 1 | 6 | 5 | 12 | -7 | 7 | 0.78 |
| Ross County | 9 | 1 | 5 | 3 | 8 | 13 | -5 | 8 | 0.89 |
| Inverness CT | 9 | 2 | 3 | 4 | 11 | 20 | -9 | 9 | 1.00 |
| ST Mirren | 8 | 1 | 0 | 7 | 7 | 19 | -12 | 3 | 0.38 |
| Rangers | 8 | 5 | 0 | 3 | 14 | 10 | +4 | 15 | 1.88 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 132 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 366 mål, 213 av hemmalaget och 153 av gästen
Klockan bygger på 132 av arenans 132 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 366 mål.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Heart Of Midlothian på arenan.
- 1R. Skacel21mål
- 2J. Walker15mål
- 3Ryan Stevenson13mål
- 4C. Paterson11mål
- 5J. Sutton9mål
- 6K. Lafferty8mål
- 7A. Djoum8mål
- 8Esmaël Gonçalves8mål
- 9David Cooper Templeton6mål
- 10Juanma Delgado5mål
Listorna bygger på 132 av arenans 132 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 366 mål.