Tulloch Caledonian Stadium
Inverness, Skottland·
- poäng per match
- 1.63
- hemmavinster
- 45 %
- spelade matcher
- 152
- Kapacitet
- 7 918
- Underlag
- Naturgräs

Premiership, League Cup, Challenge Cup och 2 andra tävlingar, augusti 2010 till juli 2026. 152 spelade matcher.
SäsongAlla säsonger
Hemmaplan
Hemmaplan
Inverness CT på sin hemmaplan2010/11–2026
Visa säsong för säsong25 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010/11 | Premiership | 16 | 5 | 3 | 8 | 19 | 21 | -2 | 18 | 1.13 | 4 |
| 2011/12 | Premiership | 19 | 5 | 5 | 9 | 19 | 27 | -8 | 20 | 1.05 | 4 |
| 2012/13 | Premiership | 19 | 7 | 8 | 4 | 35 | 27 | +8 | 29 | 1.53 | 5 |
| 2013/14 | Premiership | 19 | 8 | 6 | 5 | 26 | 16 | +10 | 30 | 1.58 | 10 |
| 2014/15 | Premiership | 19 | 10 | 6 | 3 | 29 | 19 | +10 | 36 | 1.89 | 7 |
| 2015/16 | UEFA Europa League | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2015/16 | Premiership | 18 | 7 | 5 | 6 | 25 | 19 | +6 | 26 | 1.44 | 6 |
| 2017 | League Cup | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 | 3 | 1.50 | 1 |
| 2018 | League Cup | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | +3 | 6 | 3.00 | 1 |
| 2019/20 | FA Cup | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 | 1 |
| 2019/20 | Challenge Cup | 4 | 3 | 1 | 0 | 8 | 2 | +6 | 10 | 2.50 | 2 |
| 2019 | League Cup | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 3 | +4 | 6 | 3.00 | 0 |
| 2020/21 | League Cup | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | +1 | 4 | 2.00 | 2 |
| 2021/22 | Premiership | 3 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | +1 | 5 | 1.67 | 2 |
| 2021/22 | FA Cup | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 | 0 |
| 2021/22 | Challenge Cup | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 0 | +4 | 4 | 2.00 | 2 |
| 2021 | League Cup | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 2 | +2 | 4 | 2.00 | 1 |
| 2022/23 | FA Cup | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 5 | 0 | 6 | 2.00 | 0 |
| 2022/23 | Challenge Cup | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | 0 | 1 | 1.00 | 0 |
| 2022/23 | League Cup | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | 4 | 2.00 | 1 |
| 2023/24 | FA Cup | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 | 6 | 2.00 | 2 |
| 2023 | League Cup | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 3 | 1.50 | 0 |
| 2025/26 | Challenge Cup | 5 | 5 | 0 | 0 | 19 | 2 | +17 | 15 | 3.00 | 3 |
| 2025 | League Cup | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | +1 | 3 | 1.50 | 1 |
| 2026 | League Cup | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | 2.00 | 1 |
| Totalt | 152 | 68 | 43 | 41 | 236 | 163 | +73 | 247 | 1.63 | 56 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Inverness CT på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna
Hur ofta Inverness CT vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
11och 6 till
Räddade en poäng
12och 7 till
Läst ur målen i 152 matcher.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Inverness CT här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ST Johnstone | 13 | 3 | 4 | 6 | 8 | 14 | -6 | 13 | 1.00 |
| Aberdeen | 12 | 5 | 2 | 5 | 15 | 17 | -2 | 17 | 1.42 |
| Dundee Utd | 12 | 4 | 4 | 4 | 15 | 19 | -4 | 16 | 1.33 |
| Kilmarnock | 11 | 1 | 4 | 6 | 14 | 20 | -6 | 7 | 0.64 |
| Motherwell | 9 | 5 | 0 | 4 | 18 | 18 | 0 | 15 | 1.67 |
| Celtic | 8 | 6 | 1 | 1 | 15 | 6 | +9 | 19 | 2.38 |
| Hibernian | 8 | 3 | 1 | 4 | 9 | 15 | -6 | 10 | 1.25 |
| ST Mirren | 8 | 1 | 3 | 4 | 7 | 12 | -5 | 6 | 0.75 |
| Hearts | 8 | 1 | 4 | 3 | 5 | 8 | -3 | 7 | 0.88 |
| Partick | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 3 | +3 | 8 | 1.33 |
Visa alla41 klubbar
| Ross County | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 10 | -4 | 5 | 0.83 |
| Hamilton Academical | 5 | 3 | 1 | 1 | 7 | 5 | +2 | 10 | 2.00 |
| Dundee | 5 | 0 | 3 | 2 | 3 | 10 | -7 | 3 | 0.60 |
| Rangers | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 2 | +5 | 7 | 2.33 |
| Raith Rovers | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | -4 | 1 | 0.33 |
| Stirling Albion | 3 | 0 | 1 | 2 | 5 | 7 | -2 | 1 | 0.33 |
| Cove Rangers | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | -3 | 1 | 0.33 |
| Morton | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 4 | -2 | 1 | 0.50 |
| Dunfermline | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1.00 |
| Brechin | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 6 | -3 | 1 | 0.50 |
| Cowdenbeath | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | -2 | 1 | 0.50 |
| East Fife | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | 0.50 |
| Livingston | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Astra | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Falkirk | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | 3.00 |
| Alloa Athletic | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 | 0 | 0.00 |
| Arbroath | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 |
| Airdrie United | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | +1 | 3 | 3.00 |
| Aberdeen U21 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | -3 | 0 | 0.00 |
| Albion Rovers | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | -4 | 0 | 0.00 |
| BSC Glasgow | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | -4 | 0 | 0.00 |
| Clyde | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 |
| Elgin City | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| Peterhead | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| Queen's Park | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | 3.00 |
| Rangers U21 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
| Stenhousemuir | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Bonnyrigg Rose Athletic | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
| Buckie Thistle | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | -4 | 0 | 0.00 |
| Dundee II | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | -6 | 0 | 0.00 |
| Dundee United II | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | -6 | 0 | 0.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 152 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 399 mål, 236 av hemmalaget och 163 av gästen
Klockan bygger på 152 av arenans 152 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 399 mål.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Inverness CT på arenan.
- 1B. McKay37mål
- 2A. Doran13mål
- 3Richie Foran12mål
- 4A. Shinnie10mål
- 5G. Tansey8mål
- 6M. Storey7mål
- 7R. Draper7mål
- 8Chanka Solomon Zimba7mål
- 9J. Hayes6mål
- 10M. Watkins6mål
Listorna bygger på 152 av arenans 152 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 399 mål.