FootSam
FOOTBALL DATA

Tony Macaroni Arena

Livingston, Skottland·Livingston

1.55poäng per match
44 %hemmavinster
130spelade matcher
Kapacitet
9 672
Underlag
Naturgräs

Premiership, League Cup, FA Cup och 1 tävling till, juli 2017 till maj 2024. 133 spelade matcher.

10 matcherobesegrade i rad här under 2023 för Livingston. 5 vinster, 5 oavgjorda.
5–0mot Heart Of Midlothian 2018 — den största segern platsen sett.
2.55poäng per match för Rangers — den gäst som klarat sig bäst här, på 11 besök.

Livingston har ytterligare 2 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Livingston på sin hemmaplan2017–2023

1.55poäng per match
44 %vinstprocent
573043V–O–F på 130 matcher
164138målskillnad +26
47hållna nollor
34matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2017–2023
Visa säsong för säsong18 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2017League Cup211031+242.001
2018/19Premiership168172516+9251.567
2018League Cup100101-100.000
2019/20Premiership14842198+11282.009
2019/20FA Cup110031+233.000
2019League Cup320172+562.001
2020/21Premiership196492025-5221.166
2020/21FA Cup110021+133.000
2020/21League Cup4400122+10123.002
2021/22Premiership197572223-1261.374
2021/22FA Cup110010+133.001
2021League Cup312042+251.671
2022/23Premiership1995522220321.685
2022/23FA Cup100103-300.000
2022/23League Cup310244031.001
2023/24Premiership194781425-11191.007
2023/24FA Cup110021+133.000
2023League Cup321041+372.332
Totalt130573043164138+262011.5547
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Livingston på den här arenan

10obesegrad i följd8 mars 2023 – 2 sep. 20235 vinster, 5 oavgjorda
7raka segrar7 dec. 2019 – 12 feb. 2020
4hållna nollor i följd30 nov. 2019 – 29 dec. 2019
3raka förluster29 dec. 2018 – 16 feb. 2019

Största segrar

20 okt. 2018Livingston40Dundee+4 mål
21 dec. 2019Livingston40Ross County+4 mål
28 nov. 2020Livingston40Ayr Utd+4 mål

Största förluster

8 aug. 2020Livingston14Hibernian+3 mål emot
4 mars 2023Livingston14Hibernian+3 mål emot
27 jan. 2024Livingston14Dundee+3 mål emot
27 jan. 2019Livingston03Rangers+3 mål emot
12 maj 2021Livingston03Rangers+3 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Livingston vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

11
8 dec. 2018ST Mirren31låg under med 1
9 mars 2019ST Johnstone31låg under med 1
18 jan. 2020Raith Rovers31låg under med 1
10 okt. 2020Alloa Athletic21låg under med 1
14 nov. 2020Airdrie United41låg under med 1

och 6 till

Räddade en poäng

9
15 juli 2017Partick11låg under med 1
4 mars 2020Celtic22låg under med 1
20 jan. 2021Celtic22låg under med 1
18 dec. 2021Ross County11låg under med 1
7 maj 2022ST Johnstone11låg under med 1

och 4 till

Tappade ledningen

20
9 apr. 2022Motherwell22ledde med 2
16 feb. 2019Dundee12ledde med 1
20 apr. 2019ST Mirren13ledde med 1
4 mars 2020Celtic22ledde med 1
12 sep. 2020Hamilton Academical12ledde med 1

och 15 till

Läst ur målen i 130 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Livingston här

23klubbar har gästat
14av dem har vunnit här
Rangersbästa gäst · 2.55 p/match på 11 besök
Rangersflest segrar · 9 av 11 besök
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
ST Mirren113441213-1131.18
Motherwell114431211+1161.45
Rangers11911203+17282.55
ST Johnstone11326814-6111.00
Hibernian104241411+3141.40
Ross County10127618-1250.50
Celtic9432168+8151.67
Aberdeen9432107+3151.67
Kilmarnock7115411-740.57
Dundee740310100121.71
Visa alla23 klubbar
Heart Of Midlothian622237-481.33
Dundee Utd612369-350.83
Hamilton Academical512246-251.00
Raith Rovers401337-410.25
Ayr Utd300318-700.00
Inverness CT220051+463.00
Airdrie United200216-500.00
Partick101011011.00
Alloa Athletic100112-100.00
Cowdenbeath100113-200.00
Berwick Rangers100105-500.00
Clyde100101-100.00
Kelty Hearts100102-200.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 133 färdigspelade matcher

2.38mål per match
317mål totalt
47 %båda lagen målat
47 %över 2,5 mål
20 %över 3,5 mål
12mållösa matcher · 9 %

Vanligaste resultat

2–01511 %
2–11511 %
1–01411 %
1–11411 %
1–21310 %

Målrikaste matcherna

8 aug. 2020Livingston14Hibernian5 mål

Målklockan

När målen faller här — 306 mål, 165 av hemmalaget och 141 av gästen

39
13 %1–15
48
16 %16–30
43
14 %31–45
60
20 %46–60
37
12 %61–75
79
26 %76–90
Hemmalaget 165 Gästen 141Flest mål i 76–9079 stycken

Klockan bygger på 131 av arenans 133 spelade matcher (98 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 306 mål. De 2 övriga saknar minst ett mål hos källan, och ett mål vi inte har kan inte placeras i tiden.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Livingston på arenan.

  1. 1B. Anderson14mål
  2. 2A. Forrest12mål
  3. 3S. Pittman11mål
  4. 4L. Dykes9mål
  5. 5C. Halkett7mål
  6. 6C. Sibbald7mål
  7. 7J. Nouble7mål
  8. 8A. Shinnie6mål
  9. 9S. Lawless6mål
  10. 10R. Hardie6mål

Listorna bygger på 131 av arenans 133 spelade matcher (98 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 306 mål. De 2 övriga saknar den uppgiften hos källan. Att räkna dem ändå hade lagt motståndarnas självmål bland hemmalagets skyttar.