Stadium Municipal
Frankrike·
Ligue 1, Coupe de la Ligue och Coupe de France, augusti 2010 till januari 2019. 160 spelade matcher.
Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.
SäsongAlla säsonger
Hemmaplan
Hemmaplan
Toulouse på sin hemmaplan2010/11–2017/18
Visa säsong för säsong15 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010/11 | Ligue 1 | 19 | 8 | 4 | 7 | 19 | 13 | +6 | 28 | 1.47 | 8 |
| 2011/12 | Ligue 1 | 19 | 10 | 5 | 4 | 20 | 11 | +9 | 35 | 1.84 | 12 |
| 2011/12 | Coupe de la Ligue | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2012/13 | Ligue 1 | 19 | 7 | 7 | 5 | 30 | 26 | +4 | 28 | 1.47 | 6 |
| 2013/14 | Ligue 1 | 19 | 5 | 9 | 5 | 23 | 26 | -3 | 24 | 1.26 | 5 |
| 2014/15 | Ligue 1 | 19 | 8 | 6 | 5 | 28 | 29 | -1 | 30 | 1.58 | 4 |
| 2014/15 | Coupe de la Ligue | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2015/16 | Ligue 1 | 15 | 5 | 6 | 4 | 24 | 16 | +8 | 21 | 1.40 | 5 |
| 2015/16 | Coupe de la Ligue | 2 | 1 | 1 | 0 | 5 | 4 | +1 | 4 | 2.00 | 0 |
| 2016/17 | Ligue 1 | 19 | 8 | 6 | 5 | 28 | 18 | +10 | 30 | 1.58 | 6 |
| 2016/17 | Coupe de la Ligue | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 | 1 |
| 2016/17 | Coupe de France | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2017/18 | Ligue 1 | 19 | 7 | 5 | 7 | 23 | 21 | +2 | 26 | 1.37 | 7 |
| 2017/18 | Coupe de la Ligue | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 2 | +4 | 6 | 3.00 | 1 |
| 2017/18 | Coupe de France | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 | 1 |
| Totalt | 157 | 63 | 49 | 45 | 211 | 173 | +38 | 238 | 1.52 | 56 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Toulouse på den här arenan
Största segrar
Vändningarna
Hur ofta Toulouse vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
8och 3 till
Räddade en poäng
19och 14 till
Läst ur målen i 156 matcher. 1 match är utelämnad — där saknar källan minst ett mål, och ett ofullständigt förlopp går inte att läsa en vändning ur.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Toulouse här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bordeaux | 10 | 2 | 2 | 6 | 9 | 19 | -10 | 8 | 0.80 |
| Marseille | 10 | 5 | 4 | 1 | 15 | 7 | +8 | 19 | 1.90 |
| Nice | 9 | 4 | 3 | 2 | 13 | 11 | +2 | 15 | 1.67 |
| Lyon | 8 | 3 | 1 | 4 | 8 | 14 | -6 | 10 | 1.25 |
| Montpellier | 8 | 2 | 2 | 4 | 4 | 7 | -3 | 8 | 1.00 |
| Paris Saint Germain | 8 | 6 | 1 | 1 | 16 | 6 | +10 | 19 | 2.38 |
| Saint Etienne | 8 | 3 | 3 | 2 | 8 | 5 | +3 | 12 | 1.50 |
| Lille | 7 | 2 | 3 | 2 | 11 | 12 | -1 | 9 | 1.29 |
| Rennes | 7 | 2 | 2 | 3 | 12 | 9 | +3 | 8 | 1.14 |
| Lorient | 7 | 3 | 1 | 3 | 10 | 12 | -2 | 10 | 1.43 |
Visa alla33 klubbar
| Caen | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 9 | -5 | 4 | 0.67 |
| Monaco | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 9 | 0 | 8 | 1.33 |
| Nantes | 5 | 1 | 4 | 0 | 4 | 3 | +1 | 7 | 1.40 |
| Guingamp | 5 | 1 | 2 | 2 | 5 | 6 | -1 | 5 | 1.00 |
| Bastia | 5 | 1 | 2 | 2 | 5 | 10 | -5 | 5 | 1.00 |
| Reims | 4 | 0 | 2 | 2 | 5 | 7 | -2 | 2 | 0.50 |
| Nancy | 4 | 0 | 1 | 3 | 2 | 5 | -3 | 1 | 0.25 |
| Valenciennes | 4 | 0 | 2 | 2 | 3 | 7 | -4 | 2 | 0.50 |
| Auxerre | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 5 | -1 | 4 | 1.00 |
| Sochaux | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 9 | -7 | 3 | 0.75 |
| Evian TG | 4 | 0 | 2 | 2 | 2 | 4 | -2 | 2 | 0.50 |
| Dijon | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 4 | 1.33 |
| Ajaccio | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | +4 | 7 | 2.33 |
| Stade Brestois 29 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | -4 | 1 | 0.33 |
| Estac Troyes | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | -2 | 1 | 0.33 |
| Metz | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | -2 | 4 | 1.33 |
| Angers | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | -6 | 0 | 0.00 |
| Lens | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 4 | 2.00 |
| Amiens | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Strasbourg | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1.00 |
| Clermont Foot | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 | 0 | 0.00 |
| Gazelec FC Ajaccio | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Arles | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 160 färdigspelade matcher
Målklockan
När målen faller här — 386 mål, 213 av hemmalaget och 173 av gästen
Klockan bygger på 158 av arenans 160 spelade matcher (99 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 386 mål. De 2 övriga saknar minst ett mål hos källan, och ett mål vi inte har kan inte placeras i tiden.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Toulouse på arenan.
- 1W. Ben Yedder43mål
- 2M. Braithwaite19mål
- 3Ó. Trejo9mål
- 4M. Gradel8mål
- 5É. Capoue7mål
- 6Y. Sanogo7mål
- 7A. Regattin6mål
- 8J. Durmaz6mål
- 9O. Toivonen6mål
- 10C. Jullien6mål
Listorna bygger på 158 av arenans 160 spelade matcher (99 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 386 mål. De 2 övriga saknar den uppgiften hos källan. Att räkna dem ändå hade lagt motståndarnas självmål bland hemmalagets skyttar.