FootSam
FOOTBALL DATA

Stadionul Dr. Constantin Rădulescu

Cluj-Napoca, Romania·CFR 1907 Cluj

1.81poäng per match
51 %hemmavinster
43spelade matcher
Kapacitet
23 500
Underlag
Naturgräs

UEFA Europa Conference League, UEFA Champions League, UEFA Europa League och 1 tävling till, augusti 2012 till augusti 2025. 44 spelade matcher.

Har även hetat Stadionul Dr. Constantin Radulescu (2012)

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

CFR 1907 Cluj på sin hemmaplan2012/13–2025/26

1.81poäng per match
51 %vinstprocent
22129V–O–F på 43 matcher
5331målskillnad +22
21hållna nollor
9matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2012/13–2025/26
Visa säsong för säsong15 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2012/13UEFA Champions League530276+191.802
2014/15UEFA Europa League201102-210.501
2019/20UEFA Champions League421153+271.751
2019/20UEFA Europa League431062+4102.502
2020/21UEFA Champions League101022011.000
2020/21UEFA Europa League412144051.251
2021/22UEFA Champions League321062+472.331
2021/22UEFA Europa League100112-100.000
2021/22UEFA Europa Conference League311132+141.331
2022/23UEFA Champions League101022011.000
2022/23UEFA Europa Conference League751181+7162.296
2023/24UEFA Europa Conference League101011011.000
2024/25UEFA Europa Conference League321020+272.333
2025/26UEFA Europa League320152+362.002
2025/26UEFA Europa Conference League110010+133.001
Totalt43221295331+22781.8121
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för CFR 1907 Cluj på den här arenan

9obesegrad i följd13 okt. 2022 – 31 juli 20256 vinster, 3 oavgjorda
4raka segrar15 aug. 2024 – 31 juli 2025
5hållna nollor i följd25 juli 2024 – 31 juli 2025
2raka förluster2 okt. 2012 – 7 nov. 2012

Största segrar

17 juli 2025CFR 1907 Cluj30Paks+3 mål
20 nov. 2012CFR 1907 Cluj31SC Braga+2 mål
17 juli 2019CFR 1907 Cluj31FC Astana+2 mål
1 okt. 2020CFR 1907 Cluj31KuPS+2 mål

Största förluster

7 nov. 2012CFR 1907 Cluj13Galatasaray+2 mål emot
7 aug. 2014CFR 1907 Cluj02Dinamo Minsk+2 mål emot
26 nov. 2020CFR 1907 Cluj02AS Roma+2 mål emot
26 aug. 2021CFR 1907 Cluj12FK Crvena Zvezda+1 mål emot

Vändningarna

Hur ofta CFR 1907 Cluj vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

2
17 juli 2019FC Astana31låg under med 1
19 sep. 2019Lazio21låg under med 1

Räddade en poäng

2
26 aug. 2020Dinamo Zagreb22låg under med 1
30 sep. 2021Randers FC11låg under med 1

Tappade ledningen

7
2 okt. 2012Manchester United12ledde med 1
7 aug. 2019Celtic11ledde med 1
20 feb. 2020Sevilla11ledde med 1
29 okt. 2020BSC Young Boys11ledde med 1
3 aug. 2021BSC Young Boys11ledde med 1

och 2 till

Läst ur målen i 43 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött CFR 1907 Cluj här

38klubbar har gästat
9av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
SC Braga210134-131.50
Celtic201113-210.50
Lazio201112-110.50
Slavia Praha210112-131.50
BSC Young Boys202022021.00
Manchester United110021+133.00
Rennes100101-100.00
AZ Alkmaar110010+133.00
BK Häcken100101-100.00
Neman101000011.00
Visa alla38 klubbar
Shakhtyor Soligorsk100101-100.00
Dinamo Minsk110020+233.00
Randers FC101011011.00
AS Roma110020+233.00
Sevilla101011011.00
FC Basel 1893100101-100.00
Maribor100101-100.00
FC Astana100113-200.00
FK Crvena Zvezda110021+133.00
Maccabi Tel Aviv100101-100.00
FC Lugano100101-100.00
Dinamo Zagreb101022011.00
Galatasaray110031+233.00
Lincoln Red Imps FC100102-200.00
Pyunik Yerevan101022011.00
Slovan Liberec100101-100.00
CSKA Sofia101000011.00
Sivasspor110010+133.00
FK Jablonec100102-200.00
KuPS100113-200.00
Paks100103-300.00
Jagodina101000011.00
Inter Club d'Escaldes100103-300.00
Borac Banja Luka100113-200.00
Pafos100101-100.00
Adana Demirspor101011011.00
Maccabi Petah Tikva100101-100.00
Ballkani100101-100.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 44 färdigspelade matcher

2.02mål per match
89mål totalt
41 %båda lagen målat
32 %över 2,5 mål
18 %över 3,5 mål
4mållösa matcher · 9 %

Vanligaste resultat

1–01125 %
1–1614 %
0–049 %
2–049 %
3–149 %

Målrikaste matcherna

26 mars 2019Romania41Faroe Islands5 mål
20 nov. 2012CFR 1907 Cluj31SC Braga4 mål
17 juli 2019CFR 1907 Cluj31FC Astana4 mål
1 okt. 2020CFR 1907 Cluj31KuPS4 mål

Målklockan

När målen faller här — 89 mål, 57 av hemmalaget och 32 av gästen

14
16 %1–15
19
21 %16–30
13
15 %31–45
13
15 %46–60
12
13 %61–75
18
20 %76–90
Hemmalaget 57 Gästen 32Flest mål i 16–3019 stycken

Klockan bygger på 44 av arenans 44 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 89 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för CFR 1907 Cluj på arenan.

  1. 1B. Omrani6mål
  2. 2G. Debeljuh6mål
  3. 3M. Rondón5mål
  4. 4C. Deac4mål
  5. 5Jefté Betancor3mål
  6. 6Rui Pedro3mål
  7. 7R. Sigurjónsson2mål
  8. 8S. Sinyan2mål
  9. 9C. Petrila2mål
  10. 10N. Boateng2mål

Listorna bygger på 44 av arenans 44 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 89 mål.