Stadion Ďolíček
Praha, Tjeckien·

- Kapacitet
- 7 500
- Underlag
- Naturgräs
Czech Liga och Cup, juli 2018 till maj 2025. 169 spelade matcher.
Bohemians 1905 och Pardubice har ytterligare 1 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.
Hemmaplan
Hemmaplan — Bohemians 1905
Bohemians 1905 på den arena klubben delar2018/19–2024/25
Visa säsong för säsong12 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018/19 | Czech Liga | 18 | 2 | 10 | 6 | 12 | 20 | -8 | 16 | 0.89 | 7 |
| 2019/20 | Czech Liga | 16 | 10 | 4 | 2 | 25 | 11 | +14 | 34 | 2.13 | 9 |
| 2020/21 | Czech Liga | 18 | 8 | 7 | 3 | 25 | 14 | +11 | 31 | 1.72 | 10 |
| 2020/21 | Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2021/22 | Czech Liga | 19 | 7 | 4 | 8 | 28 | 26 | +2 | 25 | 1.32 | 6 |
| 2021/22 | Cup | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 | 1 |
| 2022/23 | Czech Liga | 18 | 7 | 5 | 6 | 28 | 26 | +2 | 26 | 1.44 | 6 |
| 2022/23 | Cup | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | +4 | 6 | 3.00 | 1 |
| 2023/24 | Czech Liga | 18 | 5 | 6 | 7 | 15 | 20 | -5 | 21 | 1.17 | 6 |
| 2023/24 | Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2024/25 | Czech Liga | 17 | 5 | 6 | 6 | 23 | 26 | -3 | 21 | 1.24 | 4 |
| 2024/25 | Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 0 | 0.00 | 0 |
| Totalt | 130 | 47 | 42 | 41 | 164 | 151 | +13 | 183 | 1.41 | 50 |
Historien
Rekorden — Bohemians 1905
Ytterligheterna för Bohemians 1905 på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna — Bohemians 1905
Hur ofta Bohemians 1905 vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
7och 2 till
Räddade en poäng
13och 8 till
Läst ur målen i 130 matcher.
Gästerna
Gästerna — Bohemians 1905
Hur det gått för lagen som mött Bohemians 1905 här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Slovácko | 10 | 3 | 4 | 3 | 11 | 10 | +1 | 13 | 1.30 |
| Pardubice | 10 | 4 | 2 | 4 | 9 | 9 | 0 | 14 | 1.40 |
| Sigma Olomouc | 9 | 4 | 2 | 3 | 10 | 9 | +1 | 14 | 1.56 |
| Plzen | 8 | 5 | 3 | 0 | 16 | 7 | +9 | 18 | 2.25 |
| Sparta Praha | 8 | 6 | 2 | 0 | 18 | 8 | +10 | 20 | 2.50 |
| Slovan Liberec | 8 | 1 | 4 | 3 | 4 | 9 | -5 | 7 | 0.88 |
| FK Jablonec | 8 | 2 | 2 | 4 | 6 | 13 | -7 | 8 | 1.00 |
| Karviná | 8 | 1 | 3 | 4 | 6 | 14 | -8 | 6 | 0.75 |
| Slavia Praha | 7 | 5 | 1 | 1 | 18 | 3 | +15 | 16 | 2.29 |
| Mlada Boleslav | 7 | 0 | 4 | 3 | 4 | 15 | -11 | 4 | 0.57 |
Visa alla22 klubbar
| Baník Ostrava | 7 | 3 | 3 | 1 | 11 | 7 | +4 | 12 | 1.71 |
| Teplice | 7 | 2 | 1 | 4 | 8 | 16 | -8 | 7 | 1.00 |
| Zlin | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 8 | -3 | 5 | 0.83 |
| České Budějovice | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 9 | -3 | 5 | 0.83 |
| Opava | 5 | 0 | 3 | 2 | 1 | 4 | -3 | 3 | 0.60 |
| Hradec Králové | 5 | 2 | 1 | 2 | 7 | 5 | +2 | 7 | 1.40 |
| Příbram | 4 | 1 | 1 | 2 | 7 | 6 | +1 | 4 | 1.00 |
| Dukla Praha | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 3 | -2 | 1 | 0.50 |
| Zbrojovka Brno | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | -1 | 1 | 0.50 |
| Třinec | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
| Vysočina Jihlava | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Hlučín | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 | 0 | 0.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 169 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 419 mål, 212 av hemmalaget och 207 av gästen
Klockan bygger på 169 av arenans 169 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 419 mål.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Bohemians 1905 på arenan.
- 1D. Puškáč17mål
- 2P. Hronek11mål
- 3Abdulla Yusuf Helal8mål
- 4J. Matoušek8mål
- 5J. Jindřišek6mål
- 6E. Prekop6mål
- 7J. Chramosta5mål
- 8T. Necid5mål
- 9V. Drchal5mål
- 10L. Hůlka5mål
Listorna bygger på 169 av arenans 169 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 419 mål.