Stadio Thódoros Vardinoyánnis
Heraklion, Grekland·

- Kapacitet
- 9 000
- Underlag
- Naturgräs
Super League 1 och Cup, augusti 2011 till maj 2025. 196 spelade matcher.
OFI har ytterligare 19 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.
SäsongAlla säsonger
Hemmaplan
Hemmaplan
OFI på sin hemmaplan2011/12–2024/25
Visa säsong för säsong20 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011/12 | Super League 1 | 15 | 6 | 2 | 7 | 12 | 12 | 0 | 20 | 1.33 | 6 |
| 2011/12 | Cup | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | +3 | 4 | 2.00 | 2 |
| 2012/13 | Super League 1 | 15 | 7 | 5 | 3 | 21 | 18 | +3 | 26 | 1.73 | 5 |
| 2012/13 | Cup | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 | 1 |
| 2013/14 | Super League 1 | 17 | 8 | 7 | 2 | 21 | 14 | +7 | 31 | 1.82 | 7 |
| 2013/14 | Cup | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 2 | +2 | 7 | 1.75 | 2 |
| 2014/15 | Super League 1 | 17 | 6 | 1 | 10 | 17 | 27 | -10 | 19 | 1.12 | 4 |
| 2014/15 | Cup | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 7 | 2.33 | 2 |
| 2016/17 | Cup | 4 | 3 | 1 | 0 | 6 | 3 | +3 | 10 | 2.50 | 1 |
| 2017/18 | Cup | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 2 | +1 | 6 | 2.00 | 1 |
| 2019/20 | Super League 1 | 18 | 8 | 4 | 6 | 25 | 17 | +8 | 28 | 1.56 | 6 |
| 2019/20 | Cup | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 | 1.50 | 1 |
| 2020/21 | Super League 1 | 16 | 3 | 5 | 8 | 17 | 28 | -11 | 14 | 0.88 | 1 |
| 2020/21 | Cup | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 | 0 |
| 2021/22 | Super League 1 | 17 | 6 | 5 | 6 | 24 | 25 | -1 | 23 | 1.35 | 5 |
| 2022/23 | Super League 1 | 17 | 3 | 7 | 7 | 14 | 22 | -8 | 16 | 0.94 | 4 |
| 2023/24 | Super League 1 | 17 | 7 | 6 | 4 | 25 | 17 | +8 | 27 | 1.59 | 6 |
| 2023/24 | Cup | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 | 3 | 1.50 | 0 |
| 2024/25 | Super League 1 | 16 | 5 | 4 | 7 | 22 | 25 | -3 | 19 | 1.19 | 3 |
| 2024/25 | Cup | 4 | 3 | 1 | 0 | 11 | 3 | +8 | 10 | 2.50 | 1 |
| Totalt | 191 | 75 | 52 | 64 | 238 | 223 | +15 | 277 | 1.45 | 58 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för OFI på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna
Hur ofta OFI vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
15och 10 till
Räddade en poäng
19och 14 till
Läst ur målen i 187 matcher. 4 matcher är utelämnade — där saknar källan minst ett mål, och ett ofullständigt förlopp går inte att läsa en vändning ur.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött OFI här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Panetolikos | 14 | 6 | 2 | 6 | 19 | 19 | 0 | 20 | 1.43 |
| Asteras Tripolis | 14 | 4 | 4 | 6 | 13 | 17 | -4 | 16 | 1.14 |
| Panathinaikos | 13 | 4 | 6 | 3 | 18 | 16 | +2 | 18 | 1.38 |
| Atromitos | 13 | 2 | 7 | 4 | 11 | 15 | -4 | 13 | 1.00 |
| Olympiakos Piraeus | 12 | 11 | 1 | 0 | 28 | 3 | +25 | 34 | 2.83 |
| PAOK | 12 | 6 | 4 | 2 | 23 | 10 | +13 | 22 | 1.83 |
| Aris Thessalonikis | 11 | 4 | 2 | 5 | 15 | 15 | 0 | 14 | 1.27 |
| PAS Giannina | 10 | 2 | 4 | 4 | 11 | 13 | -2 | 10 | 1.00 |
| AEK Athens FC | 9 | 4 | 1 | 4 | 14 | 12 | +2 | 13 | 1.44 |
| Volos NFC | 9 | 2 | 3 | 4 | 9 | 15 | -6 | 9 | 1.00 |
Visa alla32 klubbar
| Xanthi FC | 8 | 1 | 2 | 5 | 5 | 10 | -5 | 5 | 0.63 |
| Panionios | 7 | 3 | 1 | 3 | 7 | 8 | -1 | 10 | 1.43 |
| Lamia | 7 | 0 | 3 | 4 | 2 | 13 | -11 | 3 | 0.43 |
| Levadiakos | 7 | 3 | 2 | 2 | 7 | 4 | +3 | 11 | 1.57 |
| Apollon Smirnis | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 8 | -3 | 6 | 1.00 |
| Platanias | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 2 | +4 | 7 | 1.75 |
| Panthrakikos | 4 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | -1 | 4 | 1.00 |
| Ionikos | 4 | 2 | 1 | 1 | 8 | 6 | +2 | 7 | 1.75 |
| Veria | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 6 | 2.00 |
| AEL Kallonis | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | -1 | 4 | 1.33 |
| Panserraikos | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 10 | -8 | 0 | 0.00 |
| Ergotelis | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 3 | -2 | 1 | 0.33 |
| Kerkyra | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | -3 | 1 | 0.33 |
| Larisa | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 | 4 | 2.00 |
| Kallithea | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 3 | 0 | 2 | 1.00 |
| Kifisia | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | -1 | 3 | 1.50 |
| Acharnaikos | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 |
| Doxa Dramas | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| Panachaiki FC | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | -5 | 0 | 0.00 |
| Iraklis | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
| Kavala | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | -4 | 0 | 0.00 |
| Niki Volos | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 | 0 | 0.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 196 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 457 mål, 240 av hemmalaget och 217 av gästen
Klockan bygger på 190 av arenans 196 spelade matcher (97 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 457 mål. De 6 övriga saknar minst ett mål hos källan, och ett mål vi inte har kan inte placeras i tiden.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för OFI på arenan.
- 1A. Papazoglou18mål
- 2J. Neira16mål
- 3T. Nuss10mål
- 4Luiz Phellype9mål
- 5João Figueiredo8mål
- 6A. Perogamvrakis8mål
- 7Jon Toral7mål
- 8V. Koutsianikoulis6mål
- 9Lisandro Semedo6mål
- 10Carlos Alberto Lourenço Milhazes6mål
Listorna bygger på 190 av arenans 196 spelade matcher (97 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 457 mål. De 6 övriga saknar den uppgiften hos källan. Att räkna dem ändå hade lagt motståndarnas självmål bland hemmalagets skyttar.