Stadio Panetolikou
Agrinio, Grekland·

- Kapacitet
- 7 200
- Underlag
- Naturgräs
Super League 1 och Cup, september 2011 till maj 2025. 197 spelade matcher.
Panetolikos har ytterligare 58 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.
SäsongAlla säsonger
Hemmaplan
Hemmaplan
Panetolikos på sin hemmaplan2011/12–2024/25
Visa säsong för säsong20 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011/12 | Super League 1 | 15 | 5 | 5 | 5 | 17 | 15 | +2 | 20 | 1.33 | 4 |
| 2011/12 | Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2013/14 | Super League 1 | 17 | 10 | 5 | 2 | 22 | 7 | +15 | 35 | 2.06 | 12 |
| 2013/14 | Cup | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 3 | 1.50 | 1 |
| 2014/15 | Super League 1 | 17 | 10 | 3 | 4 | 29 | 11 | +18 | 33 | 1.94 | 7 |
| 2014/15 | Cup | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -3 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2015/16 | Super League 1 | 15 | 7 | 3 | 5 | 20 | 23 | -3 | 24 | 1.60 | 5 |
| 2015/16 | Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2017/18 | Super League 1 | 8 | 4 | 1 | 3 | 8 | 8 | 0 | 13 | 1.63 | 4 |
| 2017/18 | Cup | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 | 3 | 1.50 | 1 |
| 2019/20 | Super League 1 | 16 | 5 | 6 | 5 | 16 | 16 | 0 | 21 | 1.31 | 6 |
| 2019/20 | Cup | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 2 | +4 | 5 | 1.67 | 1 |
| 2020/21 | Super League 1 | 17 | 6 | 3 | 8 | 14 | 21 | -7 | 21 | 1.24 | 5 |
| 2020/21 | Cup | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 | 0 | 0.00 | 0 |
| 2021/22 | Super League 1 | 17 | 4 | 5 | 8 | 14 | 20 | -6 | 17 | 1.00 | 7 |
| 2021/22 | Cup | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 | 6 | 3.00 | 1 |
| 2022/23 | Super League 1 | 17 | 3 | 5 | 9 | 13 | 25 | -12 | 14 | 0.82 | 4 |
| 2023/24 | Super League 1 | 16 | 6 | 3 | 7 | 19 | 23 | -4 | 21 | 1.31 | 6 |
| 2023/24 | Cup | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 6 | 2.00 | 0 |
| 2024/25 | Super League 1 | 18 | 7 | 2 | 9 | 14 | 16 | -2 | 23 | 1.28 | 7 |
| Totalt | 190 | 74 | 43 | 73 | 206 | 209 | -3 | 265 | 1.39 | 71 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Panetolikos på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna
Hur ofta Panetolikos vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
6och 1 till
Räddade en poäng
15och 10 till
Tappade ledningen
23och 18 till
Läst ur målen i 189 matcher. 1 match är utelämnad — där saknar källan minst ett mål, och ett ofullständigt förlopp går inte att läsa en vändning ur.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Panetolikos här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Atromitos | 14 | 6 | 4 | 4 | 18 | 14 | +4 | 22 | 1.57 |
| Asteras Tripolis | 13 | 3 | 7 | 3 | 9 | 9 | 0 | 16 | 1.23 |
| Olympiakos Piraeus | 12 | 9 | 2 | 1 | 24 | 8 | +16 | 29 | 2.42 |
| OFI | 12 | 4 | 1 | 7 | 15 | 16 | -1 | 13 | 1.08 |
| AEK Athens FC | 11 | 7 | 2 | 2 | 21 | 7 | +14 | 23 | 2.09 |
| PAOK | 11 | 9 | 1 | 1 | 20 | 6 | +14 | 28 | 2.55 |
| Lamia | 11 | 5 | 3 | 3 | 13 | 8 | +5 | 18 | 1.64 |
| Panathinaikos | 10 | 5 | 2 | 3 | 12 | 6 | +6 | 17 | 1.70 |
| Volos NFC | 10 | 4 | 3 | 3 | 9 | 7 | +2 | 15 | 1.50 |
| PAS Giannina | 9 | 2 | 4 | 3 | 7 | 9 | -2 | 10 | 1.11 |
Visa alla32 klubbar
| Aris Thessalonikis | 9 | 4 | 1 | 4 | 11 | 12 | -1 | 13 | 1.44 |
| Panionios | 8 | 3 | 3 | 2 | 10 | 6 | +4 | 12 | 1.50 |
| Levadiakos | 8 | 3 | 3 | 2 | 8 | 7 | +1 | 12 | 1.50 |
| Xanthi FC | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 12 | -6 | 4 | 0.67 |
| Panserraikos | 5 | 0 | 0 | 5 | 2 | 12 | -10 | 0 | 0.00 |
| Apollon Smirnis | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 4 | -2 | 3 | 0.75 |
| Platanias | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 8 | -6 | 3 | 0.75 |
| Kerkyra | 4 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | -1 | 4 | 1.00 |
| Larisa | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 7 | -4 | 1 | 0.33 |
| Veria | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 3 | -2 | 2 | 0.67 |
| AEL Kallonis | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 7 | -7 | 0 | 0.00 |
| Panthrakikos | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 7 | -5 | 0 | 0.00 |
| Kallithea | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | -2 | 3 | 1.00 |
| Ergotelis | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 6 | -6 | 1 | 0.33 |
| Ionikos | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | 1.33 |
| Niki Volos | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | -4 | 0 | 0.00 |
| Chania | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Doxa Dramas | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | 3.00 |
| Iraklis | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| Kifisia | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 | 0 | 0.00 |
| Ialysos | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 5 | -4 | 0 | 0.00 |
| Olympiakos Volos | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | 3.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 197 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 425 mål, 206 av hemmalaget och 219 av gästen
Klockan bygger på 195 av arenans 197 spelade matcher (99 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 425 mål. De 2 övriga saknar minst ett mål hos källan, och ett mål vi inte har kan inte placeras i tiden.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Panetolikos på arenan.
- 1H. Camara11mål
- 2N. Karelis8mål
- 3Frederico Duarte8mål
- 4L. Kappel8mål
- 5N. Vergos6mål
- 6M. Bojović6mål
- 7Amr Warda5mål
- 8G. Liavas5mål
- 9A. Bajrovic5mål
- 10Farley Rosa5mål
Listorna bygger på 195 av arenans 197 spelade matcher (99 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 425 mål. De 2 övriga saknar den uppgiften hos källan. Att räkna dem ändå hade lagt motståndarnas självmål bland hemmalagets skyttar.