FootSam
FOOTBALL DATA
Endast känd på namnet

Stade Félix Bollaert

Frankrike·Lens

1.41poäng per match
39 %hemmavinster
41spelade matcher

Ligue 2, Ligue 1, Coupe de la Ligue och 1 tävling till, augusti 2010 till januari 2013. 50 spelade matcher.

Lens har ytterligare 29 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.

Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Lens på sin hemmaplan2010/11–2011/12

1.41poäng per match
39 %vinstprocent
161015V–O–F på 41 matcher
4948målskillnad +1
16hållna nollor
11matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2010/11–2011/12
Visa säsong för säsong3 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2010/11Ligue 1195592026-6201.055
2011/12Ligue 2198562422+2291.538
2011/12Coupe de la Ligue330050+593.003
Totalt411610154948+1581.4116
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Lens på den här arenan

7obesegrad i följd9 aug. 2011 – 30 sep. 20114 vinster, 3 oavgjorda
2raka segrar23 okt. 2010 – 7 nov. 2010
4hållna nollor i följd1 sep. 2011 – 30 sep. 2011
3raka förluster19 feb. 2011 – 3 apr. 2011

Största segrar

22 juli 2011Lens30Clermont Foot+3 mål
2 dec. 2011Lens30Tours+3 mål
7 nov. 2011Lens42Sedan+2 mål
7 nov. 2010Lens20Montpellier+2 mål
22 jan. 2011Lens20Caen+2 mål

Största förluster

11 sep. 2010Lens14Lille+3 mål emot
21 nov. 2010Lens13Lyon+2 mål emot
12 mars 2012Lens13Bastia+2 mål emot
6 apr. 2012Lens13Le Mans+2 mål emot
26 sep. 2010Lens02Paris Saint Germain+2 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Lens vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

2
15 jan. 2011Saint Etienne21låg under med 1
7 nov. 2011Sedan42låg under med 1

Räddade en poäng

3
21 aug. 2010Monaco22låg under med 2
29 aug. 2011Monaco22låg under med 1
4 feb. 2012Amiens11låg under med 1

Tappade ledningen

8
21 nov. 2010Lyon13ledde med 1
4 dec. 2010Auxerre11ledde med 1
5 feb. 2011Valenciennes11ledde med 1
16 apr. 2011Stade Brestois 2911ledde med 1
30 apr. 2011Lorient23ledde med 1

och 3 till

Läst ur målen i 41 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Lens här

37klubbar har gästat
15av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Monaco202044021.00
Clermont Foot200215-400.00
Tours200204-400.00
Arles211010+142.00
Angers101000011.00
Bordeaux100101-100.00
Lille110041+333.00
Lyon110031+233.00
Marseille110010+133.00
Montpellier100102-200.00
Visa alla37 klubbar
Nantes100101-100.00
Nice100101-100.00
Paris Saint Germain110020+233.00
Amiens101011011.00
Caen100102-200.00
Guingamp110020+233.00
Reims110020+233.00
Rennes101000011.00
Toulouse110010+133.00
Lorient110032+133.00
Nancy110021+133.00
Valenciennes101011011.00
Stade Brestois 29101011011.00
Chateauroux110032+133.00
Auxerre101011011.00
Estac Troyes100112-100.00
Le Havre100102-200.00
Metz110020+233.00
Sochaux110032+133.00
Laval101000011.00
Saint Etienne100112-100.00
Le Mans110031+233.00
Boulogne100102-200.00
Bastia110031+233.00
Sedan100124-200.00
Evian TG100101-100.00
Istres100101-100.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 50 färdigspelade matcher

2.40mål per match
120mål totalt
46 %båda lagen målat
42 %över 2,5 mål
28 %över 3,5 mål
5mållösa matcher · 10 %

Vanligaste resultat

1–0816 %
0–0510 %
1–1510 %
0–248 %
1–348 %

Målrikaste matcherna

7 nov. 2011Lens42Sedan6 mål
11 sep. 2010Lens14Lille5 mål
19 feb. 2011Lens23Sochaux5 mål
30 apr. 2011Lens23Lorient5 mål
20 dec. 2011Lens23Chateauroux5 mål

Målklockan

När målen faller här — 120 mål, 59 av hemmalaget och 61 av gästen

10
8 %1–15
21
18 %16–30
11
9 %31–45
18
15 %46–60
24
20 %61–75
36
30 %76–90
Hemmalaget 59 Gästen 61Flest mål i 76–9036 stycken

Klockan bygger på 50 av arenans 50 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 120 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Lens på arenan.

  1. 1D. Pollet10mål
  2. 2Julien Toudic5mål
  3. 3A. Yahia5mål
  4. 4Adil Hermach4mål
  5. 5P. Ducasse3mål
  6. 6Issam Jemâa3mål
  7. 7Y. Demont3mål
  8. 8C. Ben Saada2mål
  9. 9Sébastien Roudet2mål
  10. 10A. Coeff2mål

Listorna bygger på 50 av arenans 50 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 120 mål.