Seacon Stadion De Koel
Nederländerna·
Eredivisie och KNVB Beker, augusti 2010 till maj 2019. 85 spelade matcher.
Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.
Hemmaplan
Hemmaplan
VVV Venlo på sin hemmaplan2010/11–2018/19
Visa säsong för säsong6 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010/11 | Eredivisie | 17 | 5 | 2 | 10 | 20 | 35 | -15 | 17 | 1.00 | 5 |
| 2011/12 | Eredivisie | 17 | 8 | 4 | 5 | 29 | 25 | +4 | 28 | 1.65 | 4 |
| 2012/13 | Eredivisie | 17 | 3 | 4 | 10 | 22 | 42 | -20 | 13 | 0.76 | 2 |
| 2017/18 | Eredivisie | 17 | 3 | 6 | 8 | 19 | 29 | -10 | 15 | 0.88 | 4 |
| 2017/18 | KNVB Beker | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 | 3 | 3.00 | 0 |
| 2018/19 | Eredivisie | 16 | 7 | 3 | 6 | 25 | 24 | +1 | 24 | 1.50 | 5 |
| Totalt | 85 | 27 | 19 | 39 | 118 | 156 | -38 | 100 | 1.18 | 20 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för VVV Venlo på den här arenan
Största segrar
Vändningarna
Hur ofta VVV Venlo vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
6och 1 till
Räddade en poäng
6och 1 till
Läst ur målen i 85 matcher.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött VVV Venlo här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Utrecht | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 7 | +6 | 13 | 2.17 |
| Ajax | 5 | 4 | 1 | 0 | 10 | 2 | +8 | 13 | 2.60 |
| ADO Den Haag | 5 | 3 | 0 | 2 | 10 | 8 | +2 | 9 | 1.80 |
| Vitesse | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 8 | +6 | 10 | 2.00 |
| AZ Alkmaar | 5 | 4 | 1 | 0 | 12 | 4 | +8 | 13 | 2.60 |
| Groningen | 5 | 1 | 3 | 1 | 6 | 6 | 0 | 6 | 1.20 |
| NAC Breda | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 9 | -4 | 4 | 0.80 |
| Heracles | 5 | 2 | 0 | 3 | 5 | 7 | -2 | 6 | 1.20 |
| Feyenoord | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 8 | +1 | 6 | 1.20 |
| Heerenveen | 5 | 2 | 3 | 0 | 9 | 4 | +5 | 9 | 1.80 |
Visa alla22 klubbar
| Willem II | 4 | 0 | 2 | 2 | 5 | 9 | -4 | 2 | 0.50 |
| Excelsior | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 4 | -1 | 4 | 1.00 |
| PSV Eindhoven | 4 | 3 | 1 | 0 | 17 | 5 | +12 | 10 | 2.50 |
| Roda | 4 | 3 | 0 | 1 | 12 | 5 | +7 | 9 | 2.25 |
| Twente | 4 | 1 | 2 | 1 | 6 | 7 | -1 | 5 | 1.25 |
| PEC Zwolle | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 | 4 | 1.33 |
| De Graafschap | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 3 | 1.00 |
| NEC Nijmegen | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 7 | 2.33 |
| RKC Waalwijk | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 5 | -4 | 0 | 0.00 |
| Fortuna Sittard | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 0 | 0.00 |
| Emmen | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | +1 | 3 | 3.00 |
| Sparta Rotterdam | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 | 0 | 0.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 85 färdigspelade matcher
Målklockan
När målen faller här — 274 mål, 118 av hemmalaget och 156 av gästen
Klockan bygger på 85 av arenans 85 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 274 mål.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för VVV Venlo på arenan.
- 1U. Nwofor9mål
- 2B. Linssen7mål
- 3P. Mlapa7mål
- 4A. Musa6mål
- 5Y. Wildschut6mål
- 6L. Thy6mål
- 7Ruud Boymans6mål
- 8R. Cullen6mål
- 9C. Leemans5mål
- 10Johnatan Opoku Agyemang5mål
Listorna bygger på 85 av arenans 85 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 274 mål.