São Januário
Brasilien·
Serie A, Serie B och Copa Do Brasil, maj 2015 till december 2019. 87 spelade matcher.
Vasco DA Gama har ytterligare 52 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.
Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.
Hemmaplan
Hemmaplan
Vasco DA Gama på sin hemmaplan2015–2019
Visa säsong för säsong8 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2015 | Serie A | 14 | 4 | 4 | 6 | 9 | 18 | -9 | 16 | 1.14 | 6 |
| 2016 | Serie B | 19 | 12 | 3 | 4 | 30 | 20 | +10 | 39 | 2.05 | 7 |
| 2017 | Serie A | 16 | 8 | 5 | 3 | 20 | 19 | +1 | 29 | 1.81 | 4 |
| 2017 | Copa Do Brasil | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 | 0 |
| 2018 | Serie A | 17 | 9 | 5 | 3 | 28 | 17 | +11 | 32 | 1.88 | 4 |
| 2018 | Copa Do Brasil | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | 3.00 | 1 |
| 2019 | Serie A | 17 | 6 | 6 | 5 | 17 | 17 | 0 | 24 | 1.41 | 5 |
| 2019 | Copa Do Brasil | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 3 | +2 | 6 | 3.00 | 0 |
| Totalt | 87 | 42 | 24 | 21 | 112 | 95 | +17 | 150 | 1.72 | 27 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Vasco DA Gama på den här arenan
Största segrar
Största förluster
Vändningarna
Hur ofta Vasco DA Gama vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
7och 2 till
Räddade en poäng
7och 2 till
Tappade ledningen
15och 10 till
Läst ur målen i 87 matcher.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Vasco DA Gama här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bahia | 5 | 1 | 0 | 4 | 7 | 10 | -3 | 3 | 0.60 |
| Avai | 5 | 0 | 2 | 3 | 3 | 6 | -3 | 2 | 0.40 |
| Palmeiras | 4 | 3 | 1 | 0 | 8 | 3 | +5 | 10 | 2.50 |
| Sao Paulo | 4 | 1 | 1 | 2 | 5 | 5 | 0 | 4 | 1.00 |
| Cruzeiro | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 4 | +2 | 6 | 1.50 |
| Internacional | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 2 | 0.67 |
| Fluminense | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | -2 | 1 | 0.33 |
| Flamengo | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | 1.33 |
| Santos | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | -1 | 3 | 1.00 |
| Ceara | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | -2 | 1 | 0.33 |
Visa alla40 klubbar
| Gremio | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 3 | 0 | 3 | 1.00 |
| Corinthians | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 4 | +3 | 5 | 1.67 |
| Chapecoense-sc | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | -2 | 2 | 0.67 |
| Atletico Paranaense | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 4 | -2 | 2 | 0.67 |
| Vitoria | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 | 5 | 1.67 |
| Goias | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | -1 | 2 | 0.67 |
| Atletico-MG | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 | 1.33 |
| Botafogo | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | 1.50 |
| Paraná | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | 1.50 |
| Sport Recife | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 5 | -2 | 0 | 0.00 |
| Ponte Preta | 2 | 1 | 0 | 1 | 4 | 2 | +2 | 3 | 1.50 |
| Atletico Goianiense | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | -3 | 0 | 0.00 |
| Joinville | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | -2 | 1 | 0.50 |
| America Mineiro | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | -3 | 0 | 0.00 |
| Figueirense | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Criciuma | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
| Brasil de Pelotas | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| Vila Nova | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 |
| Oeste | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 0 | 0.00 |
| CRB | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 |
| Coritiba | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Londrina | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Paysandu | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 | 3.00 |
| CSA | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 |
| Fortaleza EC | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Sampaio Corrêa | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Luverdense | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Nautico Recife | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 0 | 0.00 |
| RB Bragantino | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
| Tupi | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 87 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 207 mål, 112 av hemmalaget och 95 av gästen
Klockan bygger på 87 av arenans 87 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 207 mål.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Vasco DA Gama på arenan.
- 1Yago Pikachu15mål
- 2Nenê12mål
- 3A. Ríos7mål
- 4Éderson6mål
- 5Thalles Lima de Conceição Penha5mål
- 6Maximiliano Gastón López5mål
- 7Luís Fabiano Clemente5mål
- 8Andrey4mål
- 9Luan3mål
- 10Danilo Barcelos3mål
Listorna bygger på 87 av arenans 87 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 207 mål.