FootSam
FOOTBALL DATA

Plainmoor Ground

Torquay, Devon, England·Torquay United

1.34poäng per match
34 %hemmavinster
79spelade matcher
Kapacitet
6 104
Underlag
Naturgräs

League Two, FA Cup och League Cup, augusti 2011 till oktober 2023. 80 spelade matcher.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Torquay United på sin hemmaplan2011/12–2023/24

1.34poäng per match
34 %vinstprocent
272527V–O–F på 79 matcher
107113målskillnad -6
18hållna nollor
19matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2011/12–2023/24
Visa säsong för säsong10 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2011/12League Two2412843725+12441.8312
2012/13League Two239683840-2331.432
2012/13FA Cup100101-100.000
2012/13League Cup100104-400.000
2013/14League Two2348111831-13200.873
2013/14FA Cup100102-200.000
2019/20FA Cup110032+133.000
2021/22FA Cup101022011.000
2022/23FA Cup202044021.000
2023/24FA Cup210152+331.501
Totalt79272527107113-61061.3418
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Torquay United på den här arenan

9obesegrad i följd25 okt. 2011 – 11 feb. 20128 vinster, 1 oavgjorda
5raka segrar25 okt. 2011 – 26 dec. 2011
6hållna nollor i följd9 dec. 2011 – 11 feb. 2012
5raka förluster9 feb. 2013 – 9 mars 2013

Största segrar

25 aug. 2012Torquay United42Rochdale+2 mål

Största förluster

14 aug. 2012Torquay United04Leicester+4 mål emot
15 okt. 2011Torquay United25Gillingham+3 mål emot
17 nov. 2012Torquay United14Southend+3 mål emot
5 okt. 2013Torquay United03York+3 mål emot
3 maj 2014Torquay United03Wycombe+3 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Torquay United vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

4
2 okt. 2012Aldershot Town43låg under med 3
24 mars 2012Port Vale21låg under med 1
25 aug. 2012Rochdale42låg under med 1
23 okt. 2012Gillingham21låg under med 1

Räddade en poäng

10
6 aug. 2011Burton Albion22låg under med 2
17 sep. 2011Rotherham33låg under med 2
10 mars 2012Bristol Rovers22låg under med 2
15 okt. 2022Hampton & Richmond22låg under med 2
6 nov. 2022Derby22låg under med 2

och 5 till

Tappade ledningen

15
1 okt. 2011Morecambe11ledde med 1
18 feb. 2012Bradford12ledde med 1
28 apr. 2012Crewe11ledde med 1
21 aug. 2012Cheltenham22ledde med 1
22 sep. 2012Burton Albion11ledde med 1

och 10 till

Läst ur målen i 79 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Torquay United här

43klubbar har gästat
23av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Cheltenham412189-151.25
Burton Albion303044031.00
AFC Wimbledon311147-341.33
Bristol Rovers303066031.00
Northampton311133041.33
Oxford United321062+472.33
Rochdale310256-131.00
Southend311142+241.33
Plymouth302124-220.67
Accrington ST310224-231.00
Visa alla43 klubbar
Morecambe302123-120.67
Dagenham & Redbridge310223-131.00
Rotherham211064+242.00
Fleetwood Town220020+263.00
Bradford220052+363.00
Chesterfield210132+131.50
Gillingham210164+231.50
Port Vale210122031.50
Wycombe220051+463.00
Exeter City211042+242.00
Barnet200224-200.00
Aldershot Town200235-200.00
York210142+231.50
Leicester110040+433.00
Derby101022011.00
Scunthorpe United110010+133.00
Bury100112-100.00
Shrewsbury100101-100.00
Swindon Town100101-100.00
Portsmouth101011011.00
Crawley Town110031+233.00
Crewe101011011.00
Hartlepool United101000011.00
Newport County110010+133.00
Mansfield Town101000011.00
Macclesfield100103-300.00
Maidstone Utd110020+233.00
Boreham Wood100123-100.00
Harrogate Town110010+133.00
Havant & Wville101022011.00
Hampton & Richmond101022011.00
Hungerford Town100105-500.00
Hereford United100102-200.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 80 färdigspelade matcher

2.89mål per match
231mål totalt
60 %båda lagen målat
54 %över 2,5 mål
36 %över 3,5 mål
5mållösa matcher · 6 %

Vanligaste resultat

1–11114 %
1–0911 %
0–1810 %
2–179 %
2–279 %

Målrikaste matcherna

25 aug. 2012Torquay United42Rochdale6 mål

Målklockan

När målen faller här — 231 mål, 112 av hemmalaget och 119 av gästen

33
14 %1–15
27
12 %16–30
35
15 %31–45
39
17 %46–60
39
17 %61–75
58
25 %76–90
Hemmalaget 112 Gästen 119Flest mål i 76–9058 stycken

Klockan bygger på 80 av arenans 80 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 231 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Torquay United på arenan.

  1. 1R. Howe17mål
  2. 2B. Bodin8mål
  3. 3Lee Mansell8mål
  4. 4Ryan Jarvis7mål
  5. 5Danny Stevens7mål
  6. 6E. Benyon6mål
  7. 7Aaron Downes5mål
  8. 8Kevin Nicholson5mål
  9. 9E. O'Kane4mål
  10. 10J. Labadie3mål

Listorna bygger på 80 av arenans 80 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 231 mål.