FootSam
FOOTBALL DATA
Endast känd på namnet

Meadow Lane Stadium

England·Notts County

1.41poäng per match
40 %hemmavinster
143spelade matcher

League One, League Two, FA Cup och 1 tävling till, augusti 2011 till mars 2019. 148 spelade matcher.

4–0mot Crewe 2013 — den största segern platsen sett.
0 av 5Colchester har aldrig vunnit här, på 5 besök.

Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Notts County på sin hemmaplan2011/12–2016/17

1.41poäng per match
40 %vinstprocent
573155V–O–F på 143 matcher
200191målskillnad +9
36hållna nollor
37matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2011/12–2016/17
Visa säsong för säsong11 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2011/12League One2313554229+13441.917
2011/12FA Cup110041+333.000
2012/13League One239683226+6331.436
2012/13FA Cup100103-300.000
2012/13League Cup100101-100.000
2013/14League One2312294028+12381.658
2013/14League Cup110032+133.000
2014/15League One2356122433-9210.913
2014/15FA Cup101000011.001
2015/16League Two2394103038-8311.356
2016/17League Two237792530-5281.225
Totalt143573155200191+92021.4136
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Notts County på den här arenan

9obesegrad i följd16 aug. 2011 – 26 nov. 20117 vinster, 2 oavgjorda
5raka segrar16 aug. 2011 – 9 okt. 2011
3hållna nollor i följd22 feb. 2012 – 3 mars 2012
5raka förluster19 nov. 2016 – 31 dec. 2016

Största segrar

5 okt. 2013Notts County40Crewe+4 mål
22 feb. 2013Notts County41Bury+3 mål

Största förluster

7 maj 2016Notts County05Carlisle United+5 mål emot
25 jan. 2014Notts County15Walsall+4 mål emot
20 mars 2012Notts County25Sheffield Utd+3 mål emot
19 mars 2016Notts County14Exeter City+3 mål emot
18 dec. 2012Notts County03Rotherham+3 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Notts County vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

10
12 apr. 2014Port Vale42låg under med 2
12 dec. 2015Newport County43låg under med 2
16 aug. 2011Tranmere32låg under med 1
26 nov. 2011Scunthorpe United32låg under med 1
8 sep. 2012Shrewsbury32låg under med 1

och 5 till

Räddade en poäng

12
2 jan. 2012Huddersfield22låg under med 2
28 dec. 2015Morecambe22låg under med 2
3 sep. 2016Grimsby22låg under med 2
14 feb. 2017Exeter City22låg under med 2
21 jan. 2012Milton Keynes Dons11låg under med 1

och 7 till

Tappade ledningen

19
23 okt. 2012Bournemouth33ledde med 2
22 feb. 2014Shrewsbury23ledde med 2
22 okt. 2011Brentford11ledde med 1
5 nov. 2011Wycombe11ledde med 1
2 okt. 2012Stevenage12ledde med 1

och 14 till

Läst ur målen i 143 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Notts County här

56klubbar har gästat
38av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Leyton Orient623166091.50
Colchester5005414-1000.00
Crawley Town5014613-710.20
Stevenage521244071.40
Carlisle United520399061.20
Yeovil Town521257-271.40
Preston431051+4102.50
Sheffield Utd421196+371.75
Walsall430194+592.25
Milton Keynes Dons431073+4102.50
Visa alla56 klubbar
Oldham401325-310.25
Accrington ST412145-151.25
Crewe402238-520.50
Hartlepool United400418-700.00
Brentford321042+272.33
Scunthorpe United301246-210.33
Bradford311124-241.33
Coventry302125-320.67
Swindon Town310233031.00
Doncaster320142+262.00
Portsmouth310246-231.00
Wycombe312031+251.67
Exeter City311175+241.33
Tranmere310235-231.00
Bournemouth201146-210.50
Bristol City211032+142.00
Rotherham220040+463.00
Fleetwood Town210133031.50
Rochdale210123-131.50
Bury210156-131.50
Chesterfield210111031.50
Gillingham200214-300.00
Peterborough220063+363.00
Port Vale210134-131.50
Shrewsbury210155031.50
Plymouth220041+363.00
Luton201123-110.50
Newport County210164+231.50
Barnet200225-300.00
Cambridge United220031+263.00
Mansfield Town211020+242.00
Morecambe211043+142.00
Huddersfield101022011.00
Wolves110010+133.00
Sheffield Wednesday110021+133.00
Barnsley101011011.00
AFC Wimbledon110020+233.00
Bristol Rovers110020+233.00
Charlton110021+133.00
Northampton110021+133.00
Oxford United110042+233.00
Blackpool100101-100.00
Grimsby101022011.00
Cheltenham100112-100.00
Dagenham & Redbridge101000011.00
York100101-100.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 148 färdigspelade matcher

2.76mål per match
409mål totalt
57 %båda lagen målat
53 %över 2,5 mål
30 %över 3,5 mål
11mållösa matcher · 7 %

Vanligaste resultat

1–21711 %
0–11611 %
1–11510 %
1–0149 %
0–0117 %

Målrikaste matcherna

25 jan. 2014Notts County15Walsall6 mål
21 apr. 2012Notts County24Bury6 mål

Målklockan

När målen faller här — 409 mål, 209 av hemmalaget och 200 av gästen

48
12 %1–15
45
11 %16–30
86
21 %31–45
65
16 %46–60
57
14 %61–75
108
26 %76–90
Hemmalaget 209 Gästen 200Flest mål i 76–90108 stycken

Klockan bygger på 148 av arenans 148 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 409 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Notts County på arenan.

  1. 1Jon Stead12mål
  2. 2J. Hughes11mål
  3. 3L. Noble10mål
  4. 4Alan Michael Anthony Sheehan10mål
  5. 5C. McGregor9mål
  6. 6I. McLeod9mål
  7. 7A. Judge8mål
  8. 8J. Forte7mål
  9. 9J. Campbell-Ryce7mål
  10. 10Garry Thompson7mål

Listorna bygger på 148 av arenans 148 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 409 mål.