FootSam
FOOTBALL DATA
Endast känd på namnet

Mazuma Mobile Stadium

England·Morecambe

1.00poäng per match
26 %hemmavinster
38spelade matcher

League Two och FA Cup, december 2023 till maj 2025. 38 spelade matcher.

Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Morecambe på sin hemmaplan2023/24–2024/25

1.00poäng per match
26 %vinstprocent
10820V–O–F på 38 matcher
3958målskillnad -19
8hållna nollor
12matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2023/24–2024/25
Visa säsong för säsong3 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2023/24League Two143471422-8130.932
2024/25League Two2364132436-12220.965
2024/25FA Cup110010+133.001
Totalt38108203958-19381.008
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Morecambe på den här arenan

4obesegrad i följd4 mars 2025 – 1 apr. 20253 vinster, 1 oavgjorda
2raka segrar1 feb. 2025 – 15 feb. 2025
2hållna nollor i följd29 mars 2025 – 1 apr. 2025
5raka förluster6 apr. 2024 – 31 aug. 2024

Största segrar

1 jan. 2025Morecambe20Tranmere+2 mål
15 feb. 2025Morecambe20Accrington ST+2 mål
1 apr. 2025Morecambe20Cheltenham+2 mål
1 apr. 2024Morecambe21Barrow+1 mål

Största förluster

26 okt. 2024Morecambe25Chesterfield+3 mål emot
6 apr. 2024Morecambe03Doncaster+3 mål emot
7 dec. 2024Morecambe03Grimsby+3 mål emot
23 dec. 2023Morecambe13Milton Keynes Dons+2 mål emot
9 mars 2024Morecambe13Wrexham+2 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Morecambe vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

0

Klubben har aldrig vunnit efter att ha legat under här.

Räddade en poäng

4
14 sep. 2024Colchester33låg under med 2
1 jan. 2024Harrogate Town22låg under med 1
13 jan. 2024Mansfield Town11låg under med 1
24 feb. 2024Grimsby11låg under med 1

Tappade ledningen

9
15 mars 2025Barrow22ledde med 2
9 dec. 2023Stockport County11ledde med 1
9 mars 2024Wrexham13ledde med 1
23 mars 2024Gillingham23ledde med 1
20 apr. 2024Forest Green12ledde med 1

och 4 till

Läst ur målen i 38 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Morecambe här

29klubbar har gästat
16av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Bradford201112-110.50
Gillingham220042+263.00
Milton Keynes Dons220062+463.00
Doncaster220040+463.00
Colchester211043+142.00
Crewe220020+263.00
Grimsby211041+342.00
Barrow201134-110.50
Harrogate Town211043+142.00
AFC Wimbledon100101-100.00
Visa alla29 klubbar
Fleetwood Town100124-200.00
Walsall110020+233.00
Chesterfield110052+333.00
Port Vale110010+133.00
Swindon Town100101-100.00
Accrington ST100102-200.00
Crawley Town100101-100.00
Newport County110010+133.00
Carlisle United110020+233.00
Cheltenham100102-200.00
Mansfield Town101011011.00
Notts County101011011.00
Forest Green110021+133.00
Tranmere100102-200.00
Bromley110020+233.00
Sutton United100101-100.00
Wrexham110031+233.00
Salford City110031+233.00
Stockport County101011011.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 38 färdigspelade matcher

2.55mål per match
97mål totalt
47 %båda lagen målat
39 %över 2,5 mål
26 %över 3,5 mål
0mållösa matcher · 0 %

Vanligaste resultat

0–1718 %
1–0513 %
1–1513 %
1–3411 %
0–238 %

Målrikaste matcherna

26 okt. 2024Morecambe25Chesterfield7 mål
14 sep. 2024Morecambe33Colchester6 mål
23 mars 2024Morecambe23Gillingham5 mål

Målklockan

När målen faller här — 97 mål, 39 av hemmalaget och 58 av gästen

18
19 %1–15
12
12 %16–30
12
12 %31–45
13
13 %46–60
17
18 %61–75
25
26 %76–90
Hemmalaget 39 Gästen 58Flest mål i 76–9025 stycken

Klockan bygger på 38 av arenans 38 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 97 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Morecambe på arenan.

  1. 1L. Angol6mål
  2. 2J. Slew5mål
  3. 3G. Garner4mål
  4. 4C. Brown3mål
  5. 5G. Edwards2mål
  6. 6Y. Songo'o2mål
  7. 7A. Dallas2mål
  8. 8B. Tollitt2mål
  9. 9J. Stott2mål
  10. 10D. Tutonda1mål

Listorna bygger på 38 av arenans 38 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 97 mål.