FootSam
FOOTBALL DATA
Endast känd på namnet

KRBS Priestfield Stadium

England·Gillingham

1.68poäng per match
49 %hemmavinster
73spelade matcher

League Two, League One, FA Cup och 1 tävling till, augusti 2011 till augusti 2014. 74 spelade matcher.

Gillingham har ytterligare 2 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.

Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Gillingham på sin hemmaplan2011/12–2013/14

1.68poäng per match
49 %vinstprocent
361522V–O–F på 73 matcher
12285målskillnad +37
23hållna nollor
14matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2011/12–2013/14
Visa säsong för säsong8 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2011/12League Two2313464427+17431.879
2011/12FA Cup110032+133.000
2012/13League Two2211563520+15381.738
2012/13FA Cup110040+433.001
2012/13League Cup100102-200.000
2013/14League One2310583531+4351.525
2013/14FA Cup101011011.000
2013/14League Cup100102-200.000
Totalt7336152212285+371231.6823
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Gillingham på den här arenan

9obesegrad i följd10 sep. 2011 – 2 jan. 20126 vinster, 3 oavgjorda
3raka segrar22 okt. 2011 – 22 nov. 2011
3hållna nollor i följd23 mars 2013 – 6 apr. 2013
2raka förluster21 jan. 2012 – 13 feb. 2012

Största segrar

20 okt. 2012Gillingham41Burton Albion+3 mål

Största förluster

22 mars 2014Gillingham13Crewe+2 mål emot
28 aug. 2012Gillingham02Middlesbrough+2 mål emot
6 aug. 2013Gillingham02Bristol City+2 mål emot
21 jan. 2012Gillingham34AFC Wimbledon+1 mål emot
10 mars 2012Gillingham34Crewe+1 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Gillingham vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

3
28 feb. 2012Hereford United54låg under med 2
6 mars 2012Barnet31låg under med 1
26 nov. 2013Stevenage32låg under med 1

Räddade en poäng

8
15 dec. 2012Fleetwood Town22låg under med 2
10 sep. 2011Accrington ST11låg under med 1
8 okt. 2011Port Vale11låg under med 1
1 sep. 2012Chesterfield11låg under med 1
26 jan. 2013York11låg under med 1

och 3 till

Tappade ledningen

10
21 jan. 2012AFC Wimbledon34ledde med 2
20 apr. 2013AFC Wimbledon22ledde med 2
20 nov. 2012Exeter City23ledde med 1
17 aug. 2013Brentford11ledde med 1
31 aug. 2013Bristol City11ledde med 1

och 5 till

Läst ur målen i 73 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Gillingham här

49klubbar har gästat
21av dem har vunnit här
Creweflest segrar · 2 av 2 besök
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Rotherham311144041.33
Bradford311123-141.33
Port Vale311155041.33
Bristol City211031+242.00
Burton Albion200227-500.00
AFC Wimbledon211065+142.00
Bristol Rovers200218-700.00
Northampton200236-300.00
Oxford United210111031.50
Southend210122031.50
Visa alla49 klubbar
Shrewsbury211021+142.00
Swindon Town200215-400.00
Accrington ST201112-110.50
Crawley Town210111031.50
Crewe220074+363.00
Barnet210123-131.50
Cheltenham201101-110.50
Morecambe200214-300.00
Aldershot Town200205-500.00
Dagenham & Redbridge210133031.50
Torquay United200203-300.00
Bournemouth100123-100.00
Wolves100101-100.00
Brentford101011011.00
Preston110021+133.00
Sheffield Utd110010+133.00
Middlesbrough110020+233.00
Fleetwood Town101022011.00
Rochdale110021+133.00
Scunthorpe United100104-400.00
Walsall101022011.00
Chesterfield101011011.00
Coventry100124-200.00
Milton Keynes Dons100123-100.00
Oldham110010+133.00
Peterborough101022011.00
Plymouth100103-300.00
Wycombe110010+133.00
Colchester110010+133.00
Exeter City110032+133.00
Stevenage100123-100.00
Carlisle United100101-100.00
Leyton Orient110021+133.00
Notts County100112-100.00
Macclesfield100102-200.00
Tranmere100102-200.00
York101011011.00
Brackley Town101011011.00
Hereford United100145-100.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 74 färdigspelade matcher

2.81mål per match
208mål totalt
53 %båda lagen målat
47 %över 2,5 mål
34 %över 3,5 mål
3mållösa matcher · 4 %

Vanligaste resultat

0–11014 %
1–01014 %
1–1811 %
1–268 %
2–068 %

Målrikaste matcherna

10 mars 2012Gillingham34Crewe7 mål
5 apr. 2014Gillingham34Rotherham7 mål

Målklockan

När målen faller här — 208 mål, 122 av hemmalaget och 86 av gästen

22
11 %1–15
33
16 %16–30
22
11 %31–45
40
19 %46–60
31
15 %61–75
60
29 %76–90
Hemmalaget 122 Gästen 86Flest mål i 76–9060 stycken

Klockan bygger på 74 av arenans 74 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 208 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Gillingham på arenan.

  1. 1D. Kedwell29mål
  2. 2C. Whelpdale9mål
  3. 3Charlie Lee8mål
  4. 4Cody McDonald8mål
  5. 5Saheed Adebayo Akinfenwa8mål
  6. 6M. Weston7mål
  7. 7D. Burton5mål
  8. 8Lewis Robert Egerton Montrose4mål
  9. 9G. Tomlin4mål
  10. 10Matt Fish4mål

Listorna bygger på 74 av arenans 74 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 208 mål.