FootSam
FOOTBALL DATA
Endast känd på namnet

Huish Park

England·Yeovil Town

0.98poäng per match
22 %hemmavinster
45spelade matcher

League Two och FA Cup, november 2016 till maj 2019. 46 spelade matcher.

Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Yeovil Town på sin hemmaplan2017/18–2018/19

0.98poäng per match
22 %vinstprocent
101421V–O–F på 45 matcher
4561målskillnad -16
13hållna nollor
17matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2017/18–2018/19
Visa säsong för säsong3 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2017/18League Two2385102926+3291.268
2018/19League Two2129101532-17150.715
2018/19FA Cup100113-200.000
Totalt451014214561-16440.9813
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Yeovil Town på den här arenan

5obesegrad i följd12 aug. 2017 – 23 sep. 20172 vinster, 3 oavgjorda
3raka segrar30 jan. 2018 – 13 feb. 2018
3hållna nollor i följd30 jan. 2018 – 13 feb. 2018
4raka förluster24 feb. 2018 – 14 apr. 2018

Största segrar

28 okt. 2017Yeovil Town30Stevenage+3 mål
30 jan. 2018Yeovil Town30Grimsby+3 mål
23 dec. 2017Yeovil Town31Exeter City+2 mål
26 aug. 2017Yeovil Town20Coventry+2 mål
14 okt. 2017Yeovil Town20Crewe+2 mål

Största förluster

1 jan. 2019Yeovil Town14Cheltenham+3 mål emot
7 apr. 2018Yeovil Town03Luton+3 mål emot
22 sep. 2018Yeovil Town03Swindon Town+3 mål emot
27 nov. 2018Yeovil Town03Port Vale+3 mål emot
10 nov. 2018Yeovil Town13Stockport County+2 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Yeovil Town vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

1
12 aug. 2017Accrington ST32låg under med 1

Räddade en poäng

6
23 sep. 2017Port Vale11låg under med 1
21 nov. 2017Notts County11låg under med 1
25 sep. 2018Milton Keynes Dons11låg under med 1
6 okt. 2018Exeter City22låg under med 1
23 okt. 2018Crewe11låg under med 1

och 1 till

Tappade ledningen

9
12 sep. 2017Morecambe22ledde med 2
18 nov. 2017Swindon Town12ledde med 1
1 jan. 2018Crawley Town12ledde med 1
28 apr. 2018Mansfield Town23ledde med 1
11 aug. 2018Mansfield Town22ledde med 1

och 4 till

Läst ur målen i 45 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Yeovil Town här

30klubbar har gästat
17av dem har vunnit här
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Port Vale211041+342.00
Swindon Town220051+463.00
Colchester211021+142.00
Crawley Town220031+263.00
Crewe201113-210.50
Exeter City201135-210.50
Grimsby210134-131.50
Newport County220051+463.00
Stevenage200205-500.00
Cambridge United200203-300.00
Visa alla30 klubbar
Carlisle United211010+142.00
Cheltenham211041+342.00
Mansfield Town211054+142.00
Forest Green211021+142.00
Lincoln220040+463.00
Northampton101011011.00
Bury110010+133.00
Chesterfield110021+133.00
Coventry100102-200.00
Milton Keynes Dons101011011.00
Oldham101000011.00
Wycombe110010+133.00
Luton110030+333.00
Accrington ST100123-100.00
Barnet100102-200.00
Morecambe101022011.00
Notts County101011011.00
Macclesfield110020+233.00
Tranmere101000011.00
Stockport County110031+233.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 46 färdigspelade matcher

2.39mål per match
110mål totalt
46 %båda lagen målat
43 %över 2,5 mål
24 %över 3,5 mål
5mållösa matcher · 11 %

Vanligaste resultat

1–1613 %
0–0511 %
0–1511 %
2–0511 %
0–249 %

Målrikaste matcherna

23 dec. 2017Yeovil Town31Exeter City4 mål

Målklockan

När målen faller här — 110 mål, 47 av hemmalaget och 63 av gästen

14
13 %1–15
17
15 %16–30
18
16 %31–45
17
15 %46–60
18
16 %61–75
26
24 %76–90
Hemmalaget 47 Gästen 63Flest mål i 76–9026 stycken

Klockan bygger på 46 av arenans 46 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 110 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Yeovil Town på arenan.

  1. 1A. Fisher6mål
  2. 2F. Zoko6mål
  3. 3S. Surridge6mål
  4. 4O. Olomola6mål
  5. 5R. Browne5mål
  6. 6J. Gray3mål
  7. 7Otis Khan2mål
  8. 8T. James2mål
  9. 9Y. Arquin2mål
  10. 10L. Wing2mål

Listorna bygger på 46 av arenans 46 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 110 mål.