FootSam
FOOTBALL DATA

The Hive Stadium

London, England·Barnet

1.69poäng per match
50 %hemmavinster
64spelade matcher
Kapacitet
6 418
Underlag
Naturgräs

League Two, FA Cup och League Cup, oktober 2013 till augusti 2026. 65 spelade matcher.

6–2mot Gillingham 2026 — den största segern platsen sett.
2.00poäng per match för Newport County — den gäst som klarat sig bäst här, på 5 besök.

Barnet har ytterligare 23 spelade hemmamatcher i samma tävlingar i databasen som varken källan eller registret kan placera. De räknas inte här.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Barnet på sin hemmaplan2013/14–2026/27

1.69poäng per match
50 %vinstprocent
321220V–O–F på 64 matcher
10976målskillnad +33
23hållna nollor
12matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2013/14–2026/27
Visa säsong för säsong13 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2013/14FA Cup110030+333.001
2014/15FA Cup210154+131.500
2015/16League Two2313373727+10421.8310
2015/16FA Cup210121+131.501
2019/20FA Cup210133031.500
2020/21FA Cup210111031.501
2021/22FA Cup100101-100.000
2022/23FA Cup211041+342.001
2023/24FA Cup210154+131.501
2024/25FA Cup110040+433.001
2025/26League Two2310673829+9361.577
2025/26League Cup101022011.000
2026/27League Two211053+242.000
Totalt6432122010976+331081.6923
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Barnet på den här arenan

6och räknarobesegrad i följd28 mars 2026 – 29 aug. 20264 vinster, 2 oavgjorda
3raka segrar17 okt. 2015 – 7 nov. 2015
3hållna nollor i följd31 okt. 2015 – 21 nov. 2015
2raka förluster8 nov. 2014 – 15 aug. 2015

Största segrar

25 apr. 2026Barnet62Gillingham+4 mål
17 okt. 2023Barnet40Aveley+4 mål
12 okt. 2024Barnet40Chelmsford City+4 mål
9 dec. 2025Barnet40Bristol Rovers+4 mål
28 okt. 2014Barnet41Chelmsford City+3 mål

Största förluster

12 dec. 2023Barnet14Newport County+3 mål emot
19 mars 2016Barnet03Oxford United+3 mål emot
8 nov. 2014Barnet13Wycombe+2 mål emot
28 nov. 2015Barnet13Mansfield Town+2 mål emot
5 mars 2016Barnet13Hartlepool United+2 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Barnet vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

5
19 sep. 2015Stevenage32låg under med 1
19 apr. 2016Notts County31låg under med 1
22 okt. 2019Potters Bar Town31låg under med 1
24 jan. 2026Oldham32låg under med 1
11 apr. 2026Barrow32låg under med 1

Räddade en poäng

4
29 juli 2025Newport County22låg under med 2
30 aug. 2025Colchester11låg under med 1
3 apr. 2026Bromley22låg under med 1
29 aug. 2026Cheltenham22låg under med 1

Tappade ledningen

12
30 apr. 2016Yeovil Town34ledde med 2
8 nov. 2025Milton Keynes Dons22ledde med 2
8 nov. 2014Wycombe13ledde med 1
5 mars 2016Hartlepool United13ledde med 1
5 nov. 2022Chelmsford City11ledde med 1

och 7 till

Läst ur målen i 64 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Barnet här

48klubbar har gästat
16av dem har vunnit här
Newport Countybästa gäst · 2.00 p/match på 5 besök
Newport Countyflest segrar · 3 av 5 besök
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Newport County531196+3102.00
Chelmsford City301229-710.33
Bristol Rovers200205-500.00
Fleetwood Town220040+463.00
Milton Keynes Dons211032+142.00
Wycombe220051+463.00
Accrington ST210123-131.50
Crawley Town200236-300.00
Cambridge United201101-110.50
Cheltenham202022021.00
Visa alla48 klubbar
Notts County210123-131.50
Salford City210144031.50
Burton Albion100101-100.00
AFC Wimbledon110021+133.00
Northampton100102-200.00
Oxford United110030+333.00
Walsall110021+133.00
Chesterfield100101-100.00
Gillingham100126-400.00
Oldham100123-100.00
Shrewsbury110031+233.00
Swindon Town110021+133.00
Portsmouth100101-100.00
Blackpool100102-200.00
Plymouth100101-100.00
Luton100112-100.00
Colchester101011011.00
Crewe101011011.00
Exeter City100102-200.00
Grimsby100103-300.00
Hartlepool United110031+233.00
Stevenage100123-100.00
Carlisle United101000011.00
Leyton Orient100103-300.00
Mansfield Town110031+233.00
Morecambe101000011.00
Yeovil Town110043+133.00
Tranmere100101-100.00
Barrow100123-100.00
Dagenham & Redbridge100113-200.00
York100113-200.00
Boreham Wood110010+133.00
Bromley101022011.00
Harrogate Town101011011.00
Weston-super-Mare100103-300.00
Aveley100104-400.00
Potters Bar Town100113-200.00
Concord Rangers100103-300.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 65 färdigspelade matcher

2.91mål per match
189mål totalt
51 %båda lagen målat
58 %över 2,5 mål
40 %över 3,5 mål
4mållösa matcher · 6 %

Vanligaste resultat

1–0711 %
1–258 %
1–358 %
2–058 %
3–158 %

Målrikaste matcherna

25 apr. 2026Barnet62Gillingham8 mål
30 apr. 2016Barnet34Yeovil Town7 mål
19 dec. 2015Barnet42Crawley Town6 mål
28 okt. 2014Barnet41Chelmsford City5 mål
12 dec. 2023Barnet14Newport County5 mål

Målklockan

När målen faller här — 189 mål, 109 av hemmalaget och 80 av gästen

27
14 %1–15
22
12 %16–30
33
17 %31–45
30
16 %46–60
28
15 %61–75
49
26 %76–90
Hemmalaget 109 Gästen 80Flest mål i 76–9049 stycken

Klockan bygger på 65 av arenans 65 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 189 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Barnet på arenan.

  1. 1J. Akinde16mål
  2. 2C. Stead11mål
  3. 3M. Gash7mål
  4. 4K. Tshimanga7mål
  5. 5M. Shelton5mål
  6. 6N. Ofoborh4mål
  7. 7A. Yiadom3mål
  8. 8N. Kabamba3mål
  9. 9A. Senior3mål
  10. 10R. Glover3mål

Listorna bygger på 65 av arenans 65 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 189 mål.