FootSam
FOOTBALL DATA
Endast känd på namnet

The Crown Ground

England·Accrington ST

1.82poäng per match
54 %hemmavinster
50spelade matcher

League One, League Two och FA Cup, januari 2017 till april 2019. 51 spelade matcher.

12 matcherobesegrade i rad här under 2018 för Accrington ST. 11 vinster, 1 oavgjorda.
5–1mot Plymouth 2019 — den största segern platsen sett.

Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.

SäsongAlla säsonger
I · Klubben

Hemmaplan

Hemmaplan

Accrington ST på sin hemmaplan2017/18–2018/19

1.82poäng per match
54 %vinstprocent
271013V–O–F på 50 matcher
7452målskillnad +22
14hållna nollor
10matcher utan mål
Poäng per match, säsong för säsong2017/18–2018/19
Visa säsong för säsong3 säsonger
SäsongTävlingMVOFGMIMMSPP/MNollor
2017/18League Two2317334219+23542.3510
2018/19League One237792731-4281.222
2018/19FA Cup430152+392.252
Totalt502710137452+22911.8214
II · Klubben

Historien

Rekorden

Ytterligheterna för Accrington ST på den här arenan

12obesegrad i följd6 jan. 2018 – 28 apr. 201811 vinster, 1 oavgjorda
9raka segrar6 jan. 2018 – 2 apr. 2018
3hållna nollor i följd13 feb. 2018 – 6 mars 2018
4raka förluster2 mars 2019 – 9 apr. 2019

Största segrar

27 apr. 2019Accrington ST51Plymouth+4 mål
28 okt. 2017Accrington ST41Barnet+3 mål

Största förluster

29 dec. 2018Accrington ST04Peterborough+4 mål emot
20 apr. 2019Accrington ST03Luton+3 mål emot
7 okt. 2017Accrington ST02Luton+2 mål emot
4 aug. 2018Accrington ST02Gillingham+2 mål emot
17 nov. 2018Accrington ST02Barnsley+2 mål emot

Vändningarna

Hur ofta Accrington ST vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet

Vände och vann

2
20 jan. 2018Port Vale32låg under med 2
3 feb. 2018Stevenage32låg under med 2

Räddade en poäng

9
23 sep. 2017Cheltenham11låg under med 1
18 nov. 2017Newport County11låg under med 1
14 apr. 2018Exeter City11låg under med 1
18 aug. 2018Charlton11låg under med 1
1 sep. 2018Scunthorpe United11låg under med 1

och 4 till

Tappade ledningen

1
27 nov. 2018Wycombe12ledde med 1

Läst ur målen i 50 matcher.

III · Klubben

Gästerna

Gästerna

Hur det gått för lagen som mött Accrington ST här

45klubbar har gästat
12av dem har vunnit här
Lutonflest segrar · 2 av 2 besök
GästBesökVOFGMIMMSPP/M
Coventry210111031.50
Wycombe210122031.50
Luton220050+563.00
Colchester200214-300.00
Cheltenham201124-210.50
Ipswich100101-100.00
Derby110010+133.00
Sunderland101011011.00
Barnsley110020+233.00
Burton Albion101011011.00
Visa alla45 klubbar
AFC Wimbledon100112-100.00
Bristol Rovers101000011.00
Charlton101011011.00
Fleetwood Town110010+133.00
Oxford United100124-200.00
Rochdale110010+133.00
Scunthorpe United101011011.00
Southend101011011.00
Walsall100112-100.00
Bradford100113-200.00
Chesterfield100104-400.00
Gillingham110020+233.00
Peterborough110040+433.00
Port Vale100123-100.00
Shrewsbury100112-100.00
Swindon Town100112-100.00
Doncaster100101-100.00
Portsmouth101011011.00
Blackpool110021+133.00
Plymouth100115-400.00
Crawley Town110032+133.00
Crewe100101-100.00
Exeter City101011011.00
Grimsby110021+133.00
Newport County101011011.00
Stevenage100123-100.00
Barnet100114-300.00
Cambridge United100101-100.00
Carlisle United100103-300.00
Mansfield Town100112-100.00
Morecambe100101-100.00
Notts County100101-100.00
Yeovil Town100102-200.00
Forest Green100113-200.00
Lincoln100101-100.00
IV · Platsen

Målen

Målen på arenan

Båda lagens mål i 51 färdigspelade matcher

2.53mål per match
129mål totalt
55 %båda lagen målat
45 %över 2,5 mål
24 %över 3,5 mål
1mållösa matcher · 2 %

Vanligaste resultat

1–01020 %
1–1918 %
2–1612 %
0–148 %
3–148 %

Målrikaste matcherna

27 apr. 2019Accrington ST51Plymouth6 mål
28 okt. 2017Accrington ST41Barnet5 mål
20 jan. 2018Accrington ST32Port Vale5 mål

Målklockan

När målen faller här — 129 mål, 76 av hemmalaget och 53 av gästen

16
12 %1–15
15
12 %16–30
28
22 %31–45
22
17 %46–60
24
19 %61–75
24
19 %76–90
Hemmalaget 76 Gästen 53Flest mål i 31–4528 stycken

Klockan bygger på 51 av arenans 51 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 129 mål.

V · Platsen

Spelarna

Målskyttarna

Spelarna som satt avtryck på den här arenan

Flest mål för Accrington ST på arenan.

  1. 1B. Kee20mål
  2. 2S. McConville17mål
  3. 3K. Jackson11mål
  4. 4J. Clark7mål
  5. 5Mark Anthony Hughes3mål
  6. 6L. Armstrong3mål
  7. 7O. Zanzala3mål
  8. 8R. Sykes2mål
  9. 9D. Barlaser2mål
  10. 10O. Beckles2mål

Listorna bygger på 51 av arenans 51 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 129 mål.