The Coral Windows Stadium
England·
League One, League Two, FA Cup och 1 tävling till, augusti 2011 till november 2017. 132 spelade matcher.
Har även hetat Coral Windows Stadium (2011–2016)
Källan har aldrig gett den här arenan ett eget id — vi känner den bara på namnet. Därför finns ingen kapacitet, inget underlag och ingen bild.
Hemmaplan
Hemmaplan
Bradford på sin hemmaplan2011/12–2015/16
Visa säsong för säsong11 säsonger
| Säsong | Tävling | M | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M | Nollor |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2011/12 | League Two | 23 | 8 | 9 | 6 | 34 | 27 | +7 | 33 | 1.43 | 5 |
| 2011/12 | FA Cup | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | +3 | 6 | 3.00 | 1 |
| 2012/13 | League Two | 23 | 11 | 5 | 7 | 34 | 23 | +11 | 38 | 1.65 | 8 |
| 2012/13 | FA Cup | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | 4 | 0 | 2 | 1.00 | 0 |
| 2012/13 | League Cup | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 4 | +3 | 7 | 2.33 | 0 |
| 2013/14 | League One | 23 | 8 | 9 | 6 | 35 | 27 | +8 | 33 | 1.43 | 7 |
| 2014/15 | League One | 23 | 8 | 6 | 9 | 26 | 33 | -7 | 30 | 1.30 | 5 |
| 2014/15 | FA Cup | 4 | 3 | 1 | 0 | 10 | 1 | +9 | 10 | 2.50 | 3 |
| 2014/15 | League Cup | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 | 0 |
| 2015/16 | League One | 24 | 14 | 5 | 5 | 33 | 19 | +14 | 47 | 1.96 | 12 |
| 2015/16 | FA Cup | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 0 | +6 | 7 | 2.33 | 3 |
| Totalt | 131 | 59 | 39 | 33 | 195 | 140 | +55 | 216 | 1.65 | 44 |
Historien
Rekorden
Ytterligheterna för Bradford på den här arenan
Största segrar
Vändningarna
Hur ofta Bradford vänt en match här — och hur ofta det gått åt andra hållet
Vände och vann
8och 3 till
Räddade en poäng
20och 15 till
Tappade ledningen
24och 19 till
Läst ur målen i 131 matcher.
Gästerna
Gästerna
Hur det gått för lagen som mött Bradford här
| Gäst | Besök | V | O | F | GM | IM | MS | P | P/M |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Burton Albion | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 | 9 | -3 | 4 | 0.80 |
| Gillingham | 5 | 2 | 3 | 0 | 7 | 5 | +2 | 9 | 1.80 |
| Port Vale | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 4 | -1 | 5 | 1.00 |
| Rochdale | 4 | 2 | 1 | 1 | 8 | 6 | +2 | 7 | 1.75 |
| Swindon Town | 4 | 1 | 2 | 1 | 3 | 3 | 0 | 5 | 1.25 |
| Crewe | 4 | 0 | 1 | 3 | 3 | 10 | -7 | 1 | 0.25 |
| Millwall | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | -3 | 3 | 1.00 |
| Sheffield Utd | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 | 4 | 1.33 |
| Rotherham | 3 | 3 | 0 | 0 | 6 | 2 | +4 | 9 | 3.00 |
| AFC Wimbledon | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 9 | -5 | 3 | 1.00 |
Visa alla60 klubbar
| Fleetwood Town | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 5 | -2 | 1 | 0.33 |
| Northampton | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 6 | -2 | 1 | 0.33 |
| Southend | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 6 | -4 | 1 | 0.33 |
| Walsall | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 | 4 | 1.33 |
| Chesterfield | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 4 | 1.33 |
| Coventry | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 6 | -1 | 2 | 0.67 |
| Oldham | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 5 | -2 | 3 | 1.00 |
| Peterborough | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 1 | +2 | 6 | 2.00 |
| Shrewsbury | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | -3 | 1 | 0.33 |
| Colchester | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 | 5 | 1.67 |
| Crawley Town | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 4 | -1 | 3 | 1.00 |
| Aldershot Town | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | -1 | 4 | 1.33 |
| Brentford | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 5 | -4 | 1 | 0.50 |
| Bristol City | 2 | 1 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 | 4 | 2.00 |
| Preston | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | +3 | 4 | 2.00 |
| Barnsley | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1.50 |
| Bristol Rovers | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 6 | -3 | 1 | 0.50 |
| Oxford United | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 | 1.50 |
| Scunthorpe United | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | 0.50 |
| Bury | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | 0.50 |
| Milton Keynes Dons | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | -2 | 0 | 0.00 |
| Doncaster | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 | 1.50 |
| Plymouth | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | 0.50 |
| Barnet | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 7 | -5 | 0 | 0.00 |
| Cheltenham | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | -1 | 3 | 1.50 |
| Leyton Orient | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 4 | -2 | 1 | 0.50 |
| Morecambe | 2 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 | -2 | 1 | 0.50 |
| Notts County | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 | 1 | 0.50 |
| Dagenham & Redbridge | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 | 2.00 |
| Torquay United | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| Wolves | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 | 3.00 |
| Arsenal | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Reading | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1.00 |
| Wigan | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Leeds | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | -1 | 0 | 0.00 |
| Aston Villa | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 | 0 | 0.00 |
| Sunderland | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 | 0 | 0.00 |
| Blackpool | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Wycombe | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Accrington ST | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Exeter City | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| Stevenage | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | +1 | 3 | 3.00 |
| Carlisle United | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | -4 | 0 | 0.00 |
| Yeovil Town | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 | 3 | 3.00 |
| Macclesfield | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 | 0 | 0.00 |
| Tranmere | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 | 3.00 |
| York | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
| Dartford | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | -3 | 0 | 0.00 |
| Chesham United | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | -4 | 0 | 0.00 |
| Hereford United | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1.00 |
Målen
Målen på arenan
Båda lagens mål i 132 färdigspelade matcher
Vanligaste resultat
Målrikaste matcherna
Målklockan
När målen faller här — 337 mål, 197 av hemmalaget och 140 av gästen
Klockan bygger på 132 av arenans 132 spelade matcher (100 %) — de matcher vars mål summerar exakt till slutresultatet — och på 337 mål.
Spelarna
Målskyttarna
Spelarna som satt avtryck på den här arenan
Flest mål för Bradford på arenan.
- 1J. Hanson42mål
- 2N. Wells28mål
- 3Billy Clarke10mål
- 4Jon Stead8mål
- 5R. McArdle7mål
- 6Garry Thompson6mål
- 7Gary Jones6mål
- 8C. Fagan6mål
- 9Andrew Davies5mål
- 10Alan Connell5mål
Listorna bygger på 132 av arenans 132 spelade matcher (100 %) — de matcher där varje mål går att avgöra som eget mål eller självmål — och på 337 mål.